Cuma, Şubat 26, 2021
Ana Sayfa Haber Zoom, kullanıcıların LinkedIn profillerini ortaya çıkaran bir özelliği devre dışı bıraktı

Zoom, kullanıcıların LinkedIn profillerini ortaya çıkaran bir özelliği devre dışı bıraktı

COVID-19, okulları, ofisleri ve sosyal grupları günlük işlemlerini çevrimiçi hale getirmeye zorlarken, görüntülü arama hizmeti Zoom, birçok insanın günlük yaşamının yeni merkezi haline geldi. Ancak artan kullanım, şirketin veri uygulamalarına daha fazla inceleme yapmasını zorunlu hale getirmiştir. Her gün, platformdaki yeni güvenlik açıkları ortaya çıkıyor.

Bugün bir istisna değil. New York Times , Zoom’un, kullanıcıların adlarını ve e-posta adreslerini, oturum açtıklarında LinkedIn profillerine otomatik olarak eşleştiren bir veri madenciliği özelliğini desteklediğini keşfetti . Toplantılarındaki başka bir kullanıcı LinkedIn Sales Navigator adlı bir hizmete abone olduysa, Zoom toplantılarındaki diğer katılımcıların LinkedIn profillerine, bu kullanıcıların bilgisi veya rızası olmadan adlarının yanındaki bir simgeyi tıklayarak erişebildiler.

Times’ın yorumuna ulaşan Zoom, kullanıcılarının gizliliğini “son derece ciddiye” aldığını ve özelliği devre dışı bırakacağını belirtti.

LinkedIn ayrıca Times’a “bunu daha fazla araştırırken Zoom entegrasyonunu askıya alacağını” söyledi.

Zoom, son gizlilik tepkisine tepki olarak uygulamalarında birkaç değişiklik yaptı. Zoom açığı kaldırmak için bir güncelleme yayınladı.

Zoom, Facebook ile cihaz verilerini paylaşan kodu kaldırmak için iOS uygulamasını da geçen hafta güncelledi.Gizlilik uzmanları, şirketin hedeflenen reklamlar için müşterilerin kişisel verilerini kullanmasını engellemediğini keşfetti. Zoom bunun üzerine gizlilik politikasının bir kısmını yeniden yazdı .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar