Salı, Mart 2, 2021
Ana Sayfa İnternet Dram Türündeki En İyi Filmler ve Diziler

Dram Türündeki En İyi Filmler ve Diziler

Dizi ve film izleyicilerinin en sevdiği türlerden biri olan dram, seyircilerin beğenilerini topladığı gibi olumsuz eleştirilere konu olabilmektedir. Peki dram türüne merak duyanların mutlaka izlemesi gerektiği film konuları ve dizi konuları nelerdir?

  1. Yeşil Yol (1999)

Çocuk cinayeti ve tecavüzle suçlanan idam mahkumu bir siyahinin Death Row’daki hapishaneye gelmesiyle gardiyanların hayatı tamamıyla değişecektir. 8,5 IMDB puanına sahip olan Yeşil Yol; dram, suç ve gizem temalı hikayesiyle dram türünün en iyi filmlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Bu eşşsiz filmi seyrettikten sonra izleyicilerin film inceleme yazımlarına da göz atması önerilir.

  1. Yıldızlararası (2014)

İnsanların hayatta kalmasını sağlayabilmek için kaşiflerden oluşan bir ekip uzayda bulunan bir solucan deliğinden geçerler. Yıldızlararası filminde bu ekibin hikayesi konu edilmiştir. Hem dram hem macera hem de bilimkurgu türünde kabul edilen bu film yaklaşık 2 saat 49 dakika sürmektedir.

  1. Geçmişin Gölgesinde (1998)

Eskiden neo-dazlak olan bir ağabey, kendisinden küçük erkek kardeşinin de aynı hatayı yapmaması için engel olmaya çalışmaktadır. 8,5 IMDB puanına sahip olan bu film, dram türünün en beğenilen filmlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

  1. Sherlock

2010 yılında BBC kanalında seyircilere sunulan Sherlock dizisi, yaklaşık 90 dakikalık bölümleriyle dram, macera ve polisiye ağırlıklı hikayesiyle beğenileri toplamıştır. Dizi incelemesine ulaşmak için filmanalizi.net web sitesini inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar