Perşembe, Ocak 21, 2021
Ana Sayfa İnternet Facebook, koronavirüs salgını sırasında yardım etmeyi kolaylaştırmak için yeni aracı kullanıma sunuyor

Facebook, koronavirüs salgını sırasında yardım etmeyi kolaylaştırmak için yeni aracı kullanıma sunuyor

Sosyal ağın kullanıcıları para, yiyecek ve diğer malzemeleri isteyebiliyor.

Facebook , Salı günü ABD’de ve diğer dört ülkede, insanların koronavirüs salgını sırasında yardım istemelerini ve yardım etmelerini kolaylaştırmak için tasarlanmış yeni bir araç yayınladı .

Topluluk Yardımı olarak adlandırılan çevrimiçi merkez, bulundukları yerin 50 mil yakınında yardım isteyen veya yardım sunan Facebook kullanıcılarını görüntüler. Kullanıcılar yayınları malzeme, nakliye ve iş desteği gibi kategorilere göre filtreleyerek doğru kişi veya gönüllü grubuyla bağlantı kurmalarını kolaylaştırır. Facebook kullanıcıları zaten yardım etmek için gruplar gibi özellikleri kullanıyor, ancak yeni Topluluk Yardım aracı tüm bu bilgileri tek bir yerde görüntüleyecek. 

Facebook’un sosyal iyi çabalarını denetleyen Naomi Gleit bir röportajda, “Bu, geçmişten gelen doğal afetlerle nasıl başa çıkılacağı ile ilgili mevcut araçlar ve öğrenmeler üzerine inşa ediliyor.” Dedi. “Çoğu zaman, gerçekten yardım etmek için en iyi konumda olan insanlar onlara en yakın olanlardır.”

Yeni ürün, yeni korona virüsün neden olduğu solunum yolu hastalığı olan COVID-19’un yayılmasını yavaşlatmak için daha fazla insan evde kaldıkça Facebook’un sosyal ağın kullanılma şekline nasıl tepki verdiğine bir başka örnektir. Şirket, video görüşmeleri ve canlı videolarda artış yaşadı . Salgın, Facebook ve diğer teknoloji şirketlerine korona virüs yanlış bilgilendirmesi , dolandırıcılık ve fiyat oyması gibi zorlukları da sundu .

Topluluk Yardımı ilk olarak ABD, İngiltere, Fransa, Kanada ve Avustralya’da uygulanarak yüz milyonlarca kullanıcıya ulaşacak .Facebook, önümüzdeki günlerde aracı daha fazla ülkede yayınlamayı planlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar