Google, bu yıl meşhur April Fools’un şakalarını iptal etti

Google, bu yıl meşhur April Fools'un şakalarını iptal etti

Google şakalar yerine COVID-19 ile mücadeleye odaklanacağını açıkladı.

April Fools Day, en sinir bozucu internet geleneklerinden biridir. Genellikle şirketin yaptığı hemen hemen her büyük ürüne dokunan sayısız ayrıntılı şakalar sunan Google bu yıl bu geleneği yapmayacağını açıkladı.

Business Insider tarafından alınan dahili bir e-postaya göre , Google, “bu geleneği Covid-19 salgınıyla mücadele eden insanlara saygıdan dolayı çıkaracak. Şu anda en yüksek hedefimiz insanlara yardımcı olmak. ”

Google’ın pazarlama müdürü Lorraine Twohill’in e-postası “Merkezileştirilmiş April Fool’un çabalarını çoktan durdurduk, ancak ekipler içinde bilmediğimiz daha küçük projeler olabileceğini anlıyoruz” diye devam ediyor. “Lütfen bu çabaları toparlayın ve ekiplerinizin içten veya dıştan planladıkları şakaları duraklattığından emin olun.”

İnternetin April Fools şakalarını beğen ya da nefret et, Google’ın buradaki kararının akıllıca olduğunu söyleyebiliriz. Sağlık krizinin tüm dünyayı kavramasının ciddiyeti ile davranılmalı.İnsanlara yanıltıcı içerikler Google arama, YouTube, Gmail veya Haritalar gibi kritik ürünlere yabancı, yanlış bilgi veren özellikler eklemek kötü bir fikir gibi görünüyor.

Umarım diğer şirketler Google’ın buradaki liderliğini not eder ve kendi April Fools planlarını buna göre düzenler.Şuan şaka yapılacak bir zamanda değiliz.