Google, COVID-19 krizi için 800 Milyon ABD Doları tutarında taahhütte bulundu

Google, COVID-19 krizi için 800 Milyon ABD Doları tutarında taahhütte bulundu

Google CEO’su Sundar Pichai, teknoloji devinin küçük işletmeleri ve COVID-19 kriz yanıtını desteklemek için 800 milyondan fazla USD taahhüt ettiğini açıkladı.

COVID-19 ile savaşmak için 800.000.000 USD

Google’ın resmi blog sayfasında CEO Sundar Pichai, COVID-19’un hayat ve topluluklara getirdiği yıkımın giderilmesine yardımcı olmak için 800.000.000 ABD Doları’nın üzerinde para harcadığını duyurdu. Bu rehin, küçük ve orta ölçekli işletmeleri (KOBİ’ler), sağlık örgütlerini ve hükümetleri ve pandeminin ön cephesindeki sağlık çalışanlarını desteklemeyi amaçlıyor.

250 milyon ABD Doları’nın üzerindeki reklam hibeleri, Dünya Sağlık Örgütü’ne (WHO) ve dünya çapında 100’den fazla devlet kurumuna COVID-19 yayılmasını önleme hakkında bilgi sağlamasına yardımcı olmak içindir. Buna ek olarak, arama devi, yardım fonu açıklamalarına yardımcı olmak için STK’lara ve topluluk finans kurumlarına reklam kredileri olarak 20 milyon ABD Doları daha sağlıyor.

200 milyon ABD doları, geçtiğimiz yıl aktif hesapları olan KOBİ’ler için 340 milyon ABD Doları değerinde Google Ads kredisine yardımcı olmak amacıyla STK’lar ve finans kurumları için bir yatırım fonu olacaktır . Bu krediler 2020 yılı sonuna kadar kullanılabilir. COVID-19 ile mücadele etmenin yollarını araştıran ve geliştiren akademik kurumlara ve araştırmacılara 20 milyon ABD Doları değerinde Google Cloud kredisi verilecektir. Google ayrıca kişisel koruyucu ekipman ve hayat kurtaran tıbbi cihazların üretimini artırmada finansal destek ve uzmanlık sunmaktadır. Google, Verily ve X bu yardım çalışmalarını kolaylaştıracak.

Şirket ayrıca CDC Vakfı’na sağlanacak 3 Milyondan fazla maske üretmek için Magid Glove and Safety ile birlikte çalışıyor.

Google’nin bu yardımı hakkında ne düşünüyorsunuz ?