Mac için NativeConnect artık App Store’da ömür boyu satın alınabilir

Mac için NativeConnect artık App Store'da ömür boyu satın alınabilir

Orijinal NativeConnect uygulaması bir abonelik gerektirir, ancak şimdi uygulama Mac App Store’dan kalıcı bir lisansla satın alınabilir. App Store’dan “Indie Edition” ı satın aldıktan sonra, tüm özelliklerine erişmek için başka bir şey ödemeniz gerekmez.

Peki NativeConnect ne yapar? App Store Connect’in temel özelliklerini doğrudan bir Mac uygulamasına basit, hızlı ve sezgisel bir şekilde sağlar. App Store Connect’e aşina değilseniz, Apple’ın geliştiricilerin tüm iOS, macOS, watchOS ve tvOS uygulamalarını yönetmesine izin veren bir web portalıdır.

Apple, 2018 itibariyle üçüncü taraf istemcileri portalına oluşturmak için kullanılabilecek resmi bir App Store Connect API’sı sağlıyor ve NativeConnect’e güç veren de bu. Bu, uygulama çalışmak için Apple’ın teknolojilerini kullandığından tüm verilerinizin güvenli olduğu anlamına gelir.

NativeConnect’in kurucusu Geliştirici Vadim Shpakovski, uygulamanın arkasındaki gizliliği güçlendiriyor ve Apple’ı projelerini desteklediği için övüyor.

Her şeyden önce, kararları için İnceleme Ekibine teşekkür ederiz. NativeConnect, App Store Connect’in bazı özelliklerine erişmek için özel API’ler kullanır ve Apple’ın destekleyici olması ve Geliştirici Araçları kategorisini hizmetleri için hafif istemcimizle genişletmek istemekten mutluluk duyuyoruz.

Gizliliği derinden önemsiyoruz. NativeConnect, tüm hassas verileri Sandbox kapsayıcısının yanı sıra yerel Anahtarlık’ta tutar ve bu veriler Mac’inizden asla ayrılmaz. Ancak sunulmak üzere her şeyi hazırlamak biraz zaman aldı. Öyle görünüyor ki ödevimizi iyi yaptık.

NativeConnect özellikleri

NativeConnect ile, bir güncelleme için ad, tanıtım metni, açıklama ve sürüm notları gibi uygulamalarınızın meta verilerini kolayca değiştirebilirsiniz. Uygulamanız birden fazla dil desteği içeriyor olsa bile, NativeConnect farklı yerelleştirmeleri işleyebilir.

Uygulamalarınız App Store’da zaten mevcutsa indirme sayıları, gelir ve geri ödemeler gibi metrikleri doğrudan istatistik sayfasından kontrol edebilirsiniz. Kullanıcıların incelemelerine uygulama üzerinden de erişebilirsiniz ve onlara oradan cevap verebilirsiniz. Uygulama promosyon kodlarını bile oluşturur.

Ayrıca harika olan, farklı kitaplıklarda yönetmek için birden fazla App Store Connect hesabı ekleyebilmenizdir. Bu, kişisel bir hesabı ve aynı zamanda bir iş hesabı olan geliştiriciler için çok yararlıdır. Kitaplıklar tek bir dosya olarak kaydedilir, böylece diğer Mac’lerde kolayca erişebilirsiniz.