Çarşamba, Nisan 21, 2021
Ana Sayfa İnternet Microsoft Edge vs Google Chrome

Microsoft Edge vs Google Chrome

Microsoft Edge vs Google Chrome! Sizce kim galip gelir?

Geçtiğimiz Ocak ayında yeni Chromium tabanlı Microsoft Edge kullanıcılara sunulmuştu. Windows 7 ve üstü, MacOS platformlarına yayımlandı. En çok kullanılan tarayıcılar arasında ikinci olan Firefox tarayıcısını geride bırakan yeni sürüm Microsoft Edge, Google Chrome’a karşı ciddi bir rakip oldu. Microsoft Edge dünyaca adı geçen ikinci tarayıcı durumunda.

Microsoft Edge

Beta versiyonundan kopan Edge tarayıcısı, NetMarketShare’te yayımlanan rapora göre, en çok kullanılan ikinci tarayıcı seviyesinde. Şuan itibariyle Google Chrome %68,5 değeriyle en çok kullanılan tarayıcı olarak karşımıza çıkıyor.

Chrome’u %7,59 oranı ve yeni sürümüyle Microsoft Edge arkasından geliyor. Üçüncü sırada bulunan Mozilla Firefox ise %7,19 oranı ile karşımıza çıkıyor. Daha sonra Explorer 11 %5,60 ve Safari tarayıcısı %3.62 oranı ile göz kırpıyor.

Chrome vs Edge
Chrome vs Edge

Asıl konu ise Edge’nin kısa sürede nasıl bu seviyeye gelmesi? Yeni sürüm öncesi Edge diğer tarayıcılara göre yavaş kalıyordu fakat yenilenen tasarımı ile dikkat çekici bir hıza sahip oldu. Bundan dolayı kullanıcı sayısı dikkat çekici bir seviyede arttı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar