Microsoft Teams katılımcı sayısını 250’ye çıkaracak

Microsoft Teams grup sohbet boyutunu 250 katılımcıya çıkaracak

Microsoft Teams son zamanlarda popülaritesini iyice artırdı.Geçen hafta, iletişim platformu günlük 75 milyon aktif kullanıcıyı açıkladı.Mart ayında listelenen 44 milyondan sonra büyük bir artış.

COVID-19 pandemisi nedeniyle evde mahsur kalan insanlar bu tarz platformlara yönelmek zorunda kaldı.Microsoft, buna karşılık Teams video konferansları için eş zamanlı katılımcı sınırını içeren bir dizi yeni özellikle yanıt verdi. Şimdi Microsoft, Teams’in özelliklerini daha da genişletiyor, diyor Neowin . Şirket, mevcut 100 katılımcı sınırından grup sohbet boyutunu 250’ye çıkaracak bir güncelleme yapmaya başladı. Yeni özellik şu anda geliştirilmektedir ve Mayıs sonuna kadar tüm kullanıcılara ulaşması beklenmektedir.

Beklenen bir başka değişiklik, yöneticilerin belirli bir sohbete katılabilecek kullanıcı sayısını sınırlama olasılığıdır. Microsoft bu özelliği henüz uygulamaya hazır değil. Bununla birlikte, grup sohbeti katılımcılarını artırmak birçok senaryoda faydalı olabilir. Büyük şirketlere özellikle kriz zamanında işbirliği yapma konusunda daha fazla özgürlük sunar.