Sosyal Ağda harcadığımız zamanı sınırlamalı mıyız?

Sosyal Ağda harcadığımız zamanı sınırlamalı mıyız?

Sosyal medyada kaç saat geçirdiğinizi düşünün? Zaman çizelgenizde ilerleyen 10 saat çok yapıcı bir şey yapmak için kullanılabilir.Hiç “vakit nakittir” demiş miydiniz? Bu on saati asla geri alamazsınız, böylece sosyal medyada harcadığınız zamanı sınırlayarak zamanınızı gerçekten akıllıca harcamalısınız.

Eğer tatmin edici bir hayat istiyorsanız, başka faaliyetlerde bulunun. Kişiliğinizi ve güveninizi geliştirir. Sıkıcı ve öngörülebilir olmayın. Biri size her sorduğunda “Boş zamanlarında ne yaparsın?” “İnternette sörf yapmak” diyorsunuz. Daha yaratıcı olun ve eğlenceli etkinliklere katılın.Zamanınızın çoğunu sosyal medyada geçirirken kaçırıyorsunuz. Çevrimdışı bağlanmanız gerekiyor. Facebook’ta mesaj göndermek yerine bir arkadaşınızı ziyaret edin. Fiziksel insan bağlantısını bastırmamayı öğrenin.

Yüz yüze faaliyetlerde bulunarak ilişkilerinizi ve bağınızı güçlendirirsiniz. Paylaşımlarını ve sosyal medya profillerini okumak yerine arkadaşlarınızı ve ailenizi tanıyın.

Sosyal medyada zaman geçirmek sizi depresif bir ruh haline sokabilir. Özellikle hayatınızdan memnun olmadığınızda kendinizi başkalarıyla karşılaştırırsınız. Meslektaşlarınızı yeni işleri, arabaları ve evleriyle göreceksiniz.

İnsanlar kutsamalarını yayınlarlar ama bazen de mücadele ederler. İşler her zaman gördüğünüz gibi değildir. Hayatınızı başkalarıyla karşılaştırdığınızı fark ettiğinizde bir mola verin ve kendinize odaklanın.

Eğer meslektaşlarınızın hayatını izlemek yerine kendinizi geliştirmek için kaliteli zaman harcarsanız daha mutlu olursunuz. Sonuçları göreceksiniz. Hak ettiğiniz promosyonu alabilmek için daha iyi çalışanlar olun. Kariyerinizi geliştirebilecek kurslara katılın.

Kendiniz üzerinde çalışırken sosyal medyada geçirdiğiniz zamanı sınırlamaya çalışın. Çok meşgul olacaksınız, sadece hesabınıza bakacak ve işe geri döneceksiniz. Sosyal medya bağımlısıysanız, daha üretken olarak bunu değiştirebilirsiniz.

Gerçek şu ki, boş zamanımız olduğunda sosyal medya hesabımızı kontrol etme eğilimindeyiz. Meşgul olun ve sosyal medyada geçirdiğiniz zamanı en aza indirin.