SoundCloud artık sanatçıların sayfalarına doğrudan bağış düğmesi eklemesine izin veriyor

SoundCloud artık sanatçıların sayfalarına doğrudan bağış düğmesi eklemesine izin veriyor

Amaç Salgından etkilenen müzisyenlere yardım etmek.

SoundCloud, sanatçıların COVID-19 pandemisinin finansal yansımalarını dengelemelerine yardımcı olmak için profillerine ekleyebilecekleri yeni bir bağış düğmesi tanıttı . Girişim, dünyanın birçok yerinde canlı konserler ve festivaller süresiz olarak ertelendiğinden, taraftarların SoundCloud’daki eylemleri doğrudan desteklemesi için ek bir yol sunuyor.

Düğmeyi SoundCloud sanatçı sayfanıza eklemek için “Düzenle” yi ve ardından “Destek bağlantısı ekle” yi tıklayın. Tercih ettiğiniz platformu seçin ve ardından istatistiklerinizin üzerinde ve parça sayfalarınızda görünen düğmeyi oluşturmak için “Değişiklikleri kaydet” i tıklayın. SoundCloud, Kickstarter, Bandcamp, Paypal ve Patreon da dahil olmak üzere çeşitli hizmetleri destekler ve platform üzerinden yapılan bağışları kesmez.

SoundCloud’un geçen yıl yaptığı bir satın almanın sonucu olan Repost by SoundCloud, bağımsız sanatçıların müziklerini dünyaya getirmeleri ve pazarlamalarını planlamaları için bir dizi araç içeriyor.

SoundCloud’un Repost sayesinde sanatçılar, Spotify, Apple Music, TikTok ve Instagram gibi platformlara müzik dağıtabilir, önceden kaydedilmiş kampanyalar oluşturabilir, YouTube’da içerik talep edebilir ve oynatma listeleri için parça oluşturabilir. Ayrıca parça arka plan resmi ve banner tıklamaları gibi SoundCloud’a özgü özelliklere erişim sağlar.

Servis 18 yaş ve üstü için geçerlidir ve SoundCloud’un Pro Unlimited abonelik katmanına dahildir. Ayrıca yılda 30 $ karşılığında satın alınabilir. Her iki durumda da, SoundCloud telif haklarınızın yüzde 100’ünü ve diğer hizmetlerden elde edilen gelirin yüzde 80’ini tutarsınız.