Cumartesi, Ocak 23, 2021
Ana Sayfa İnternet Spotify ve Warner 'genişletilmiş' bir küresel lisans anlaşmasını kabul etti

Spotify ve Warner ‘genişletilmiş’ bir küresel lisans anlaşmasını kabul etti

Aylarca süren görüşmelerden sonra bu anlaşma gerçekleşti.

Bugün, Spotify ve Warner Music Group kısa bir açıklamada, iki kuruluşun küresel lisans sözleşmelerini yenilediğini açıkladı.

Ortak bildiride, “Spotify ve Warner Music Group yenilenen bir küresel lisans ortaklığı duyurmaktan memnuniyet duyuyorlar. “Bu genişletilmiş anlaşma, Spotify’ın bugün kullanılabildiği ülkeleri ve ek pazarları kapsamaktadır. İki şirket, Warner sanatçıları ve şarkı yazarları için etkili küresel girişimler üzerinde işbirliği yapmayı ve uzun vadede müzik endüstrisini büyütmek için birlikte çalışmayı dört gözle bekliyor. ”

Spotify, dünyanın en büyük sanatçılarının çoğuna ev sahipliği yapan Warner / Chappell Müzik kataloğu olmadan Hindistan’da piyasaya sürüldü. Ancak bugünkü anlaşma, Warner Music’in Hindistan’daki Spotify kullanıcıları için Cardi B, Bruno Mars ve Coldplay gibi eylemleri içeren geniş kataloğunu sunacak.

Kaynaklara göre, müzik şirketleri platform sunduğu içerik türlerini çeşitlendirmeye devam ettikçe gelir payını kaybetmekten korkuyor. Bir müzik yöneticisi Financial Times’a verdiği demeçte, “Platformdaki müziğin bu payını sürekli olarak parçalamaya çalışıyorlar .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar