Perşembe, Ocak 21, 2021
Ana Sayfa Genel Tiktok'tan para kazanabilir miyim?

Tiktok’tan para kazanabilir miyim?

Eskiden ünlüler sadece aktörlerden ve müzisyenlerden oluşuyordu, ancak bugünlerde sadece içerik yaparak ve bunu çevrimiçi yayınlayarak ünlü olabilirsiniz. Dışarıda videolar ve resimler yayınlayarak kariyer yapan insanlar var ve bu iş kazançlı olabilir.

Tiktok, Vine gibi uygulamaların yerini hızlıca aldı. TikTok her geçen gün kullanıcı sayısını artırarak ilerliyor.TikTok’tan para kazanabilir misin? TikTok fenomenlerinin nasıl para kazandığını öğrenmek için okumaya devam edin.

TikTok’u kim oluşturdu?

Uygulama son birkaç yılda oluşturuldu. Kısa sürede internet dünyasını fırtına gibi ele geçirdi. Pekin merkezli bir Çinli şirket olan ByteDance tarafından oluşturuldu. 2018 yılına gelindiğinde, TikTok yılın en çok indirilen uygulaması oldu. İnsanlar şarkılara, komedi rutinlerine , TV şovları ve filmler de dahil olmak üzere pop kültüründen diğer anlara dudak senkronizasyonu yapan kısa videoları sevdiler. 

Tıpkı Vine yıldızlarının turneye çıkması ve şöhret kazanması gibi, bazı TikTok kullanıcıları uygulamayı eğlence endüstrisinde kariyer başlatmak için kullandı. Uygulama müzikal ile birleştirildi.

Loren Gray, Bebek Ariel, Jacob Sartorius ve Kristen Hancher gibi isimler TikTok platformunda en çok takip edilen isimlerden.

TikTok’ta nasıl ünlü olabilirim?

TikTok’ta isim yapmak istiyorsanız, takipçilerinizi ve izleyicilerinizi büyütme konusunda size birkaç önerimiz var. TikTok’taki en başarılı kullanıcılar sık ​​sık gönderi paylaşır ve hitap ettikleri bir hedef kitle bulurlar. 

İçeriğinizin TikTok’ta para kazanması, YouTube’da olduğu kadar kolay değildir.Çünkü Youtube’da olduğu gibi içeriğinize hemen reklam ekleme şansınız bulunmamaktadır.Tiktok üzerinden para kazanmak için birçok kullanıcı markalara sponsorluk yapar veya video altyazılarında etiketler. 

TikTok’tan para kazanılır mı?

Şu anda uygulama en popüler içerik oluşturucularına ödeme yapmadığı veya teşvik etmediği için doğrudan TikTok’tan para kazanmanın bir yolu yoktur. 

Birçok ünlü TikTok kullanıcısı hayran kitlelerini kullanıyor.Takipçilerini YouTube, Instagram, Snapchat ve Twitter’a aktarıyor. Takipçiler diğer sayfalarını takip etmeye başladığında, daha fazla sponsorluk anlaşması almaya başlayabilirler.

Kristen Hancher , videolarını #dancewithkristen hashtag’ı ile etiketleyerek hayran kitlesini büyüttü. Hayranlar ayrıca hashtag’i videolarıyla birlikte kullandığında, kanalının reklamını yaptılar ve diğer hayranların içeriğini de görebilecekleri bir topluluk oluşturdular. 

TikTok kullanıcıları, kitlelerine canlı sohbetler yaparak erişebilir. Kullanıcıların kendi ürünlerini yapma yeteneği varsa, bunu kendi kanallarında da tanıtabilirler.

https://www.instagram.com/p/B0yMnyCBibY/

Kristen Hancher şimdi model ve 400.000 dolarlık bir servete sahip bir YouTube yıldızı. 

1 milyon dolarlık net bir değere sahip olan Baby Ariel, markalı ürünlerini çevrimiçi olarak satıyor ve sosyal medya sayfalarında tanıtıyor. Ayrıca ciddi bir müzik kariyerine başladı ve birkaç single yayınladı.

TikTok ünlü olma kavramı geçici olabilir, ancak şimdilik uygulamadan başarılı internet kariyerleri yapan düzinelerce kullanıcı var. TikTok, internette ünlü olma fikrine yepyeni bir unsur ekliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar