Youtube Avrupa’daki Kullanıcıları İçin Yayın Kalitesini Düşürüyor

Youtube Avrupa'daki Kullanıcıları İçin Yayın Kalitesini Düşürüyor

Youtube Avrupa’da varsayılan olarak standart tanım akışına geçti. Yani yayınlarını artık FHD , HD yerine SD şeklinde yapacak videoları bu şekilde izleyeceğiz.Biliyorsunuz korona virüs yüzünden tüm dünyada internet kullanımı oldukça arttı. Bu kullanıma altyapıların yetersiz kaldığı da ortada.Youtube’nin yaptıkları Avrupa Komisyonu tarafından yapılan çağrılara yanıt olarak geçici bir önlemdir.

Kullanıcılar video kalitesini yine de manuel olarak ayarlayabilir, ancak varsayılan ayarlar genel sonuçları etkilemek için güçlü bir araç olmaya devam eder. Bu yüzden varsayılan ayar SD olarak ayarlanacak. Bir YouTube sözcüsü geçişi onayladı ve şöyle söyledi :

Youtube yayın kalitesini SD olarak ayarladı

İnsanlar bu belirsiz zamanlarda güvenilir haberler bulmak, içerik öğrenmek ve bağlantı kurmak için YouTube’a geliyor. Sadece birkaç kullanım zirvesi görüyor olsak da, sistemimizi otomatik olarak daha az ağ kapasitesi kullanacak şekilde ayarlamak için önlemlerimiz var. Avrupa’nın dört bir yanındaki düzenleyiciler (Ofcom dahil), hükümetler ve ağ operatörleri ile devam eden görüşmelerde bulunuyoruz ve İngiltere ve AB’deki tüm trafiği geçici olarak Standart Tanıma varsayılan hale getirme taahhüdünde bulunuyoruz. İyi bir kullanıcı deneyimi sunarken, sistem üzerindeki stresi en aza indirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Dün Netflix , aynı nedenden ötürü 30 gün boyunca bölgede SD akışının varsayılan olacağını açıkladı . Yetkili, YouTube’un insanları sağlık otoritelerinin rehberliğini izlemeye ve evde kalmaya teşvik eden Avrupa çapında bir kampanya yayınlayacağını da sözlerine ekledi.