Perşembe, Ocak 21, 2021
Ana Sayfa İnternet YouTube 'Shorts' un TikTok'la mücadele etmek için bu yıl başlatıldığı bildiriliyor

YouTube ‘Shorts’ un TikTok’la mücadele etmek için bu yıl başlatıldığı bildiriliyor

Yeni TikTok mu geliyor ? 🙁 🙁

Bugün, Google’ın tüketiciye yönelik büyük sosyal medya çabalarının tamamı YouTube’da barındırılmaktadır. Bugün yeni bir rapor, YouTube uygulamasının yakında TikTok ile mücadele edecek yeni bir “Short” isimli uygulamaya ev sahipliği yapacağını gösteriyor.

“Short” Tek başına bir uygulama olmaktan ziyade mevcut Android ve iOS istemcileri için YouTube’da yaşayacak. Shorts’da yeni bir özet akışında kısa videolar olacak. Oluşturulan bu videolar da YouTube’un mevcut lisanslı müzik kataloğunu arka plan müziği olarak kullanabilecek. YouTube’un bu yılın sonuna kadar Shorts’u başlatmayı planladığı bildiriliyor.

Bugünün makalesinde YouTube Shorts çabası “bir Silikon Vadisi teknoloji şirketi tarafından TikTok’un yükselişiyle mücadele etme konusunda en ciddi çaba” olarak tanımlanıyor. YouTube’un yeni içerik türünü oluşturmak için mevcut içerik oluşturucu istikrarından yararlanabileceğini tahmin ediyor.

Short, YouTube uygulamalarında kullanılabilir hale getirildiğinde, yerleşik bir kitleyi garanti eder. Bu, YouTube’un Snapchat ve Instagram ile rekabet edebilmek için Hikayeler biçimi oluşturmasına benzer .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar