YouTube,5G ve korona virüsü yanlış tanıtan içeriği engelleyeceğini söyledi

YouTube,5G ve korona virüsü yanlış tanıtan içeriği baskılayacağını söyledi

Şirket, politikalarını ihlal eden videoları kaldıracağını söyledi.Korona virüs ve 5G Teknolojisi hakkında yalan yanlış haberler , komplo teorileri ortaya konan videolar gizlenebilir ve arama sonuçlarından kaldırılabilir.

Bir YouTube sözcüsü Guardian’a “asılsız yöntemleri tanıtan videoları yasaklayan açık politikalarının” olduğunu ve bunun “5G ve koronavirüs ile ilgili komplo teorileri gibi sınırda içerik önerilerinin azaltılmasına başladığını söyledi.Kullanıcıları yanlış bilgilendiren videoları kaldıracaklarını açıkladı. ”

YouTube, bu videoların “sınırda içerik” olarak değerlendirilebileceğini ve reklam geliri kaybı ve platformdaki arama sonuçlarından kaldırılması da dahil olmak üzere bastırmaya tabi tutulabileceğini söyledi.

24 saat içinde telefon direklerine dört saldırı daha kaydedildi.

Global iletişim endüstrisi organı GSMA genel müdürü Mats Granryd, yaptığı açıklamada, “Telekom endüstrisi, hayati sağlık, eğitim ve acil durum hizmetlerini çevrimiçi olarak, işletmeleri ve çalışan arkadaşları ve aileleri bağlı tutmak için 24 saat çalışıyor. . Kritik iletişim altyapısının, açıkça güvensizliklere dayanarak saldırıya uğraması içler acısıdır. Herkesi sağlık otoritelerine güvenmeye çağırıyoruz ve iletişim teknolojisinin güvenli olduğundan emin olabiliriz. 5G ve Covid-19 arasında bir bağlantı yok. ”

Ancak, 5G mobil iletişim ağları hakkında basit bir yorum yapan ve korona virüsten bahsetmeyen içeriklere izin verilmektedir.