Salı, Mart 2, 2021
Ana Sayfa İnternet YouTube'daki yorumlar nasıl devre dışı bırakılır

YouTube’daki yorumlar nasıl devre dışı bırakılır

Bu çevrimiçi video paylaşım platformunun hayranıysanız, görüntüleyenlerin gördükleri bir videoya yorum bırakıp bırakamayacağını biliyorsunuzdur. Bazen video yükleyicileri yorum yapılmasını engellemek ister.

YouTube’a video yükleyen herkesin, videonun her türlü tepkiyi çekeceğini anlaması gerektiğini kabul edersiniz. Bu nedenle, YouTube’daki yorumları nasıl devre dışı bırakacaklarını bilmelidirler.

İşte adımlar

 1. YouTube’u tıklayın ve Google hesabınıza giriş yapın. YouTube ana ekranı görünecektir.
 2. Sağ üst köşede profil fotoğrafı simgesini tıklayın.
 3. Ardından, ‘Ücretli Üyelik’in hemen altındaki açılır menüde görünen’ YouTube Stüdyosu ‘seçeneğini tıklayın. YouTube kanalınızın kontrol paneli ekranda görünecektir.
 4. Aklınızda belirli bir videonuz olabileceğinden, ‘Gösterge Tablosu’nun altındaki’ Videolar’ı tıklayın. Oradalarsa, yüklediğiniz tüm videolar hemen görüntülenir.
 5. Yorumların sorununu ele almak istediğiniz videoya ilerleyin ve tıklayın. Videonun ayrıntıları ekranda ‘Temel Bilgiler’ sekmesinde görüntülenir.
 6. ‘Diğer seçenekler’ sekmesini tıklayın.
 7. ‘Yorumlar ve derecelendirmeler’ bölümüne gidin.
 8. ‘Yorum görünürlüğü’ altında, aşağıdaki seçenekleri bulacaksınız:
  1. Tüm yorumlara izin ver – videonuz altında, özellikle de kamu malıysa, her türlü şey söylenebilir.
  2. İncelenmesi için uygunsuz yorumların bulunduğunu unutmayın – YouTube’un yapay zekası bunun etrafında çalışır. Kötüye kullanım, cinsel açıdan müstehcen açıklamalar, politik olarak yanlış yorumlar ve ceteralara dikkat çekiyor. Bazen yapay zeka her zaman doğru değildir çünkü insanlar bunu söyleyebilir ve tamamen farklı bir şey ifade edebilir.
  3. Tüm yorumları gözden geçirilmek üzere bekletin; bunlar siz inceleyip onaylayana kadar herkese açık olarak görünmez.
  4. Yorumları devre dışı bırak
 9. ‘Yorumları devre dışı bırak’ı seçin. Çok iyi olmayan yorumlar ve videoda yapılan diğer tüm yorumlar artık görüntülenmeyecek.

İnternet’teki her türlü kişiyle ve YouTube’daki her türlü izleyiciyle karşılaşacaksınız. Eleştirmenin zor olduğunu düşünüyorsanız, sizin için en iyi seçenek videolarınız altında yapılan tüm yorumları devre dışı bırakmaktır. YouTube, yorumları devre dışı bırakma seçeneğiyle sizi çıplaklık, zarar, şiddet, taciz ve tehditlerden korumak için hazır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar