Çarşamba, Şubat 24, 2021
Ana Sayfa Kripto Para Coinbase, Kurumsal Kapsamı Yönetmek İçin Eski Barclays Piyasalarına Yöneldi

Coinbase, Kurumsal Kapsamı Yönetmek İçin Eski Barclays Piyasalarına Yöneldi

Coinbase, San Francisco merkezli kripto borsasında kurumsal kapsamı yönetmek için eski Barclays pazarlarından kıdemli Brett Tejpaul’u işe aldı.

Tejpaul, 17 yılını Barclays’de küresel satış başkanı (tüm sabit gelir ve özkaynaklar genelinde) ve küresel kredi ve emtia başkanları da dahil olmak üzere çeşitli liderlik rollerinde geçirdi. Ayrıca Barclays’ın fintech girişim yatırımlarını yönetmeyi içeren ilk “dijital başkanı” rolüne öncülük etti. 

Tejpaul, 2018’in başında ona bakmaya başladığında kripto tarafından meraklandığını söyledi. 

“Ancak operasyonel durum tespiti için yeterli bir ekosistem veya altyapı olduğu düşünülmedi” dedi. “Bugüne kadar, kripto-ekonominin ne kadar geliştiğine hayran kaldım.”

Bu, en büyük kripto para biriminin ayak parmaklarını kriptoya daldıracak kurumlar için her zaman ağ geçidi ilacı olmadığını düşünen Tejpaul’un, bitcoin ticareti için dar bir fırsatçı yetenekten hareket eden bir ekosistem olduğunu söyledi.

“Stabilcoinlerin fonu ile kripto’nun fayda fonksiyonunu düşünmeye başlarsanız, kurumsal müşterilerin ilk katılımı, bitcoin açıkça ticaret yapmak yerine belki de USDC aracılığıyla istikrarlı bir coin yoluyla gelebilir” dedi.

2018’in başlangıcında Barclays’in bir kripto ticaret masası açmak için görüşmelerde bulunduğu bildirildi , bankanın asla resmi olarak onaylamadığı ve daha sonra sessizce rafa kaldırıldığı anlaşılan bir plan.

2003 yılında Barclays’e katılmadan önce Tejpaul, yaklaşık dokuz yılını JPMorgan’da Avrupa’da yapılandırılmış kredi ürünleri başkanı olarak geçirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar