Salı, Mart 2, 2021
Ana Sayfa Kripto Para Corona krizi ortaya çıktı: Dünyanın Ethereum'a ihtiyacı var!

Corona krizi ortaya çıktı: Dünyanın Ethereum’a ihtiyacı var!

Vitalik Buterin, Ethereal Zirvesi’nde Ethereum ve genel olarak blockchain teknolojisinin dünya çapındaki ülkelerin korona krizini aşmasına yardımcı olacağını söyledi.

Ethereum ve blockchain teknolojisi, finans sektöründe ve diğer endüstrilerde nüfusun günlük yaşamını iyileştirmeye katkıda bulunabilir. Bu yılki etkinlik, devam eden korona krizi nedeniyle çevrimiçi gerçekleşti ve kripto sahnesinin tanınmış kişiliklerini bir araya getirdi.

Küresel kriz Ethereum’a olan ihtiyacı ortaya koyuyor

Buterin sunumunda kriz zamanlarında küresel olarak koordine edilen siyasi faaliyetleri eleştirdi. Güncel gelişmelerin, tüm popüler kararların demokratik kontrolü için manipülasyona dayanıklı bir alternatifi ortaya çıkardığını vurguladı:

Kesinlikle blok sistemlerin – ve özellikle de Ethereum’un – para birimleri ve uygulamaların etkileşime girmesi için bu tür tarafsız küresel oyuncu rolü olarak oynayabilecekleri bir rol olduğunu düşünüyorum. Ulus devletler tarafından yaratılan ve sürdürülen hiçbir şeyin bu rolü oynayamayacağını düşünüyorum.

Meydan okuyan Cami Russo, Buterin’e Ethereum’un sansürü, kötüye kullanımı ve sahtekarlığı önlemek için dünya çapında bir para birimi olup olamayacağını sordu. Buna yanıt olarak Buterin, Corona krizinin, özellikle merkez bankaları gibi geleneksel finansal aktörlere olan güveni kaybettikleri için özellikle kripto para birimlerinin ve ETH’nin adaptasyonunu teşvik ettiğini açıkladı .

Buterin, bu yıl muhtemelen daha istikrarlı paraların ortaya çıkacağını ve her şeyden önce dünya çapında düzenlemelerin ve yasaların sıkılaşacağını görüyor. Dünyadaki hükümetlerin giderek daha fazla blockchain ile deney yapacağını ve merkez bankası tarafından desteklenen dijital para biriminin son ürün olacağını öngörüyor. Ayrıca, piyasa ve sektörde sadece Ethereum’u içeren nüfus ve sanayi için gerçek katma değer yaratan bu projelerin hayatta kalacağı bir piyasa kesintisi olacaktır.

Ethereum’a kurumsal ilgi artıyor

Kripto yönetim şirketi Grayscale’den yeni veriler , özellikle kurumsal yatırımcılar arasında Ethereum’a olan ilginin arttığını gösteriyor . 2020 yılının ilk çeyreğinde Grayscale, Gri Tonlama Ethereum Trust’a 110 milyon $ ‘dan fazla rekor yatırım kaydetti. 2018 ve 2019’da Ethereum Trust sadece 90 milyon dolar toplayabildi.

Ancak ETH fiyatı , son 24 saat içinde% 2 oranında artarak yaklaşık 208 $ ‘a yükseldi. Ethereum böylece olumlu bir gelişme gösterir, ancak şu anda Bitcoin’in güçlü performansına ayak uyduramamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar