Salı, Mart 2, 2021
Ana Sayfa Kripto Para DeFi, Ethereum Blok Alanını Yamyamlaştırıyor

DeFi, Ethereum Blok Alanını Yamyamlaştırıyor

Ethereum ( ETH ) analiz firması Covalent’in kurucu ortağı Ganesh Swami tarafından yayınlanan veriler , merkezi olmayan finans veya DeFi işlemlerinin ETH transferleri pahasına Ethereum blok alanının artan bir payını temsil ettiğini gösteriyor.

Swami, ETH transferleri, basit ERC-20 işlemleri ve genellikle DEFI protokolleri ile ilişkili akıllı sözleşmelerle karmaşık ağ etkileşimlerinin payını tahmin etmek için zaman içinde Ethereum işlemlerinin maruz kaldığı gaz maliyetlerini analiz etti.

DeFi işlemleri Ethereum blok alanını ‘yamyamlaştırıyor’

Swami , “Ethereum’un blok alanı için yoğun talep” ve ağın “ölçeklenebilirlik eksikliği” olduğunu belirtiyor:

“İdeal ölçeklenebilir bir dünyada, her türlü işlemin büyümesi için yer vardır. Ancak bugün Ethereum’da bir tür işlemin büyümesi için diğerlerini yamyamlaştırması gerekiyor. ”

Üç kategorinin her biri tarafından temsil edilen işlemlerin göreceli oranına bakıldığında, veriler ETH ve ERC-20 transferleri pahasına karmaşık işlem sayısında düzenli bir artış göstermektedir.

Her işlem kategorisi için Ethereum’daki ücretlerin grafiği

Grafik ayrıca, 2017 başlarında ağ etkinliğinin% 20’sini ERC-20 aktarımı ile ilk para tekliflerinin yükselişini ve düşüşünü göstermektedir. ERC-20 işlemleri, 2017’nin geri kalanı boyunca% 10 ila% 15 arasında değişecektir. 2018’in ortalarına kadar% 5 kadar düşük. 

2018’in sonraki aylarında% 10’a kadar kısa bir geri dönüşten sonra, ERC-20 işlemleri sürekli olarak düştü – ERC-20 transferleri şu anda Ethereum ağ etkinliğinin% 5’inden azını temsil ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar