Küresel Kripto Topluluğu Korona Virüsle Savaşıyor

Küresel Kripto Topluluğu Korona Virüsle Savaşıyor

Ölümcül korona virüs vakaları hala dünya çapında eşi görülmemiş bir hızda artıyorken blockchain ve kripto endüstrilerinin önde gelen birçok üyesi, yardım için küresel çığlığa kulak vermiş ve hızlı bir şekilde anlamlı bir eylemlerde bulunmuşlardır.

Örneğin, Ocak ayı başlarında, önde gelen kripto para birimi borsası Binance , koronavirüsün yıkıcı etkileriyle mücadele etmek için Çin makamlarına 1.4 milyon dolar değerinde tıbbi malzeme bağışlamıştı .  “Wuhan için Binance” projesi olarak adlandırılan çaba, kripto ticaret platformunun toplam 366.000 çift eldiven, 56.800 maske, 9 sterilizatör, 5.280 şişe el dezenfektanı, 20.000 test kiti, 7.850 koruyucu elbise, 20.000 çift bağışladığını gördü. 

Binance Charity’in kıdemli başkan yardımcısı Jarred Winn’e göre – borsanın sosyal yardım kanadı – yedi grup tıbbi malzeme 124 hastaneye, sağlık ekibine ve komuta kanadına ulaştı. Antiseptik lambalar Wuhan Üniversitesi Halk Hastanesine gönderildi ve ardından 74 sağlık ekibi ve sağlık merkezinin yanı sıra sağlık ekiplerini barındıran otellere dağıtıldı. 

Winn ayrıca Cointelegraph’a mikrop öldürücü lambaların, tıbbi ekipler için temiz bir yaşam ve çalışma ortamı sağlayarak bakteri, virüs ve protozoanın deaktivasyonuyla sonuçlanabilen ultraviyole ışık üretme yeteneğine sahip olduğunu söyledi. Ayrıca, Binance Charity, şirketin COVID-19 krizinden en çok etkilenen tüm ülkeler için temel tıbbi ürünler elde etmek için toplam 5 milyon dolarlık kripto para biriktirmeye çalıştığı yeni bir girişim başlattı . Bu bağlamda, fonların büyük bir kısmı İtalya, Almanya, İspanya, Güney Kore, İran, Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere gibi ülkelerdeki önemli tıbbi ekipman ve malzemeleri hızla yaymak için kullanılacaktır.