Cuma, Şubat 19, 2021
Ana Sayfa Kripto Para Rusya Yeni Taslak Yasa'da Kripto Etkinliğini Yasaklamaya Hazırlanıyor

Rusya Yeni Taslak Yasa’da Kripto Etkinliğini Yasaklamaya Hazırlanıyor

Mart ayında, Rusya Merkez Bankası tarafından ülke çapında bir kripto para yasağı olasılığı ilk önce bankanın Hukuk Departmanı Direktörü Alexei Guznov tarafından gerçekleştirildi. İki ay sonra Devlet, kripto para birimlerinin satışı ve satın alınması, kripto madenciliği ve kriptoyu işlemler için bir ödeme aracı olarak kullanmak da dahil olmak üzere kripto etkinliğini sınırlandıracak bir dizi önlem öneriyor. 

Önerilen bu değişiklikler ilk olarak ‘OrderCom’ adlı bir Telegram grup kanalına sızdırıldı , ancak daha sonra Guznoz tarafından doğrulandı. Yetkili, bunların henüz onaylanmadığını, ancak Rusya’nın kripto endüstrisinin, önerilen değişikliklerin resmi olarak geçmesini bekledikleri için anlaşılır bir şekilde tenterhooksta olduğunu vurguladı.

Birçok uzman, yeni değişiklikleri Rusya’daki kripto alanına saldırı olarak nitelendiriyor. Çoğu ceza sadece para cezası içeriyor olsa da, kripto para biriminin nakit olarak satın alınması için veya kripto faaliyeti şehir veya eyalette “büyük ölçekli” hasarlara neden olursa zorla çalıştırma ve hapis cezası beklenebilir. Ayrıntılar henüz açıklanmadı, ancak Rusya gibi panopticon benzeri bir durumda, yeni tasarının Rusya’nın kripto endüstrisine son vermesi bekleniyor. 

Kripto para biriminin satışının yasaklanması ve kripto pazarının esasen Rusya’da ortadan kaldırılmasıyla birçok şey etkilenecektir. Soğuk cüzdan veya depolama çözümleri geliştirenler gibi blockchain teknolojisinin inovasyonuna dahil olan şirketler veya bireyler bile etkilenecektir. Madencilik veya transferler gibi 3.5 Bitcoin veya daha fazlasını içeren herhangi bir kripto faaliyeti cezai sorumluluğa tabi olacaktır. Vurgulanan tek istisnalar şunlardır:

  1. Evrensel para birimi (dijital miras, tüzel kişiliğin yeniden düzenlenmesi) biçiminde dijital para elde etme;
  2. Dijital para biriminin sahibinin iflas (iflas) prosedürlerinin bir parçası olarak gereksinimlerinin karşılanması olarak dijital para biriminin elde edilmesi;
  3. İcra takibinin bir parçası olarak dijital para biriminin sahibinin mülkiyetine haciz üzerine dijital para alınması.

OrderCom Genel Müdürü Dr. Dmitry Galushko, “Rusya Federasyonu dijital bir ekonomi yaratmayı planlıyorsa, o zaman tamamen farklı bir yaklaşım gereklidir – yasaklamak değil, yenilikçi fikirler ve projeler, teknolojiler geliştirme fırsatı sunmak için,” dedi. .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar