Perşembe, Şubat 25, 2021
Ana Sayfa Mobil Android 11 Geliştirici Önizlemesi, 5G Pixel 5 için "Pil Paylaşımı" hakkında başka...

Android 11 Geliştirici Önizlemesi, 5G Pixel 5 için “Pil Paylaşımı” hakkında başka bir ipucu daha bıraktı

Şubat ayında Google ilk Android 11 Geliştirici Önizlemesi’ni yayınladığında, Pil Paylaşımı adlı yeni bir özellik için gizli ayarlar menüsü keşfedildi . Bu, bir telefonun uyumlu telefonları ve diğer mobil cihazları şarj etmek için kablosuz şarj pedi olarak kullanılmasına izin veren ters kablosuz şarjdı.

Pixel 5 serisinde ters kablosuz şarj olacak

Şubat ayında yapılan sızıntı, Android 11 Geliştirici Önizlemesi’nde bulunan özellik için etkinlik adının “com.android” yerine “com.google.android” olduğunu gösterdi. Genellikle Google’ın yalnızca Pixel’de sunduğu özelliklerde görülür. 

Bugün, XDA baş editörü Mishaal Rahman, Google’ın bugün bıraktığı Android 11 Geliştirici Önizleme 3’te bir Pil Paylaşımı animasyonu keşfetti. XDA’dan Max Weinbach tarafından bir tweet aracılığıyla paylaşılan animasyon, ters kablosuz şarjın nasıl çalıştığını mükemmel bir şekilde gösteriyor. 

Geçen yılın bahar ve yaz aylarında, Apple’ın iPhone 11 serisi için ters kablosuz şarjı içereceği söylentileri vardı . TF International analisti Ming-Chi Kuo geçtiğimiz Eylül ayında “şarj verimliliğinin Apple’ın gereksinimlerini karşılamayabileceğini” söyledi. Apple’ın her üç 2019 telefonunu da gerekli donanımla donattığı ve ileride etkinleştirebileceği yönünde spekülasyonlar var . Teknoloji devi, ters kablosuz şarj özelliğini sunmaları beklentisiyle yapılmış olabilecek yeni modellerde pil kapasitelerini keskin bir şekilde artırdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar