Çarşamba, Nisan 21, 2021
Ana Sayfa Mobil Android Go telefonlara HDR çekim modu geliyor

Android Go telefonlara HDR çekim modu geliyor

Merhaba dostlarım, mobil fotoğrafçılık sevenlere Android Go’dan iyi haber! Google Android Go, fotoğraflar daha dinamik ve kaliteli olsun diye özel HDR desteğini sunuyor. Ayrıntılar haberin devamında…

Geçen ay Google, etkin Android Go telefonlarının sayısının 100 milyonu geçtiğini söyledi. Şirket ayrıca Camera Go adlı telefonlar için özel bir kamera uygulaması başlattı. Piksel’in Google Kamera uygulamasının, düşük özellikli Android Go telefonlar için Portre Modu ve Çeviri gibi bazı şık özellikler sunan soyulmuş ve hızlı bir sürümüdür. Görünüşe göre uygulama yakında ağabeyi – HDR’den başka bir yararlı özellik alabilir. XDA geliştiricileri uygulama kodunda gizli yeni bir Ayrıntı Geliştirme geçişi buldular ve bazı testler gerçekleştirdiler. Geçişin, üç seçenekle (Açık, Otomatik ve Kapalı) bir HDR modu ekranına erişim sağladığı ortaya çıkıyor. 

Görüntü kaynağı - XDA Geliştiricileri - HDR, bütçe Android Go telefonlarına geliyor olabilir
XDA Geliştiricileri


HDR (Yüksek Dinamik Aralık), birden fazla çekimden bilgi istifleyerek ve son görüntüde birleştirerek görüntülerdeki kontrastı ve ayrıntıları geliştirir. İşlem, cihaz üzerinde yerel olarak yazılım algoritmaları tarafından yapıldığı için biraz hesaplama gücü gerektirir. Bu, Android Go telefonlarda bulunan daha yavaş yonga kümeleri nedeniyle bir sorun olabilir. Google’ın ayarları değiştirmesi ve yeni özelliğin sorunsuz ve sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlamak için daha düşük bir kare sayısı alması gerekebilir.

Seçenek henüz etkin değil ve HDR’yi açıp kapatmak hiçbir şey yapmıyor. Bununla birlikte, Google’ın en azından bütçe seviyeli telefonlar için HDR kamera özelliğini düşünmesi bir işarettir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar