Apple 2 Milyon Maske Bağışlayacak

Apple 2 Milyon Maske Bağışlayacak

Başkan Yardımcısı Mike Pence Cumartesi günü, Apple’ın maskeleri dağıtmak için Trump yönetimi ile birlikte çalıştığını söyledi.

Trump yönetimi Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Apple’ın yeni koronavirüsün ağır bastığı alanlarda sağlık çalışanlarının ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olmak için 2 milyon endüstriyel maske bağışlama sözü verdiğini söyledi.

Başkan Yardımcısı Mike Pence Cumartesi günü bir federal koronavirüs yanıtı hakkında brifingde “Bu, büyük Amerikan endüstrisinin bir başka hikayesi,” dedi . “Başkan ve ben kelimenin tam anlamıyla Apple’dan, ülke çapında bu çabaya 2 milyon endüstriyel maske bağışladıklarını ve bunları dağıtmak için yönetimimizle birlikte çalıştıklarını duyduk.”

Apple, yorum almak isteyen bir mesaja hemen yanıt vermedi. 

2 milyon maske bağışlamak anlamlı olacaktır. Karşılaştırıldığında, New York Valisi Andrew Cuomo Cumartesi günü erken saatlerde eyaletin New York’a 1 milyon N95 maskesi göndereceğini söyledi . NYC Belediye Başkanı Bill de Blasio, 1 milyon maskenin ” tıp uzmanlarına ve ilk müdahaleye bu salgının ön saflarında gerçekten yardımcı olacağını” söyledi . Ancak Apple’ın maske bağışının büyüklüğü hala toplam ihtiyaçtan dolayı gölgede kalıyor. Pence, diğer üreticileri ve küçük işletmeleri Apple’ın örneğini izlemeye teşvik etti. Apple için sayı ufak olsa da böyle bir işe kalkışması bile gerçekten güzel örnek. Fırsatçılık yerine halkının yanında olduğunu göstermesi güzel bir davranış alkışlıyoruz 🙂