Cumartesi, Ocak 23, 2021
Ana Sayfa Mobil Apple Apple CEO'su Tim Cook, şirketin ABD'deki sağlık çalışanlarına 10 milyon maske bağışladığını...

Apple CEO’su Tim Cook, şirketin ABD’deki sağlık çalışanlarına 10 milyon maske bağışladığını söyledi

Apple’ın 2 milyon maske bağışladığını ve bu sayıyı az bulduğumuzu söylemiştik. Apple dediğimizi duyar gibi sayıyı 10 milyona yükseltti.

Apple CEO’su Tim Cook Cumartesi günü yaptığı açıklamada, şirketin yeni koronavirüsün yayılmasıyla mücadele etmek için “ABD ve Avrupa’daki sağlık profesyonelleri için milyonlarca maske” bağışladığını tweetledi . Cook’un tweet’inin günün erken saatlerinde yaptığı açıklamanın Başkan Yardımcısı Mike Pence tarafından doğrulandığı anlaşılıyor.

Beyaz Saray basın toplantısında konuşan Pence, “Başkan ve ben kelimenin tam anlamıyla doğrudan Apple’dan, ülke çapında bu çaba için 2 milyon endüstriyel maske bağışladıklarını ve yönetimimizle birlikte çalıştıklarını duyduk.” Dedi. Pence’den 24 Mart’ta yapılan açıklamada bu sayı 9 milyon bağışlanan maskeye genişletildi. Apple CEO’su Tim Cook, “Apple tedarik etti ve ABD’deki tıp camiasına 10 milyon maske bağışladı” şeklinde söyledi.

Apple bu kadar maskeyi nereden buldu ?

Bağışlanan maskelerin birçoğu, geçen yılki yıkıcı yangınlardan sonra yürürlüğe giren Kaliforniya İş Sağlığı ve Güvenliği Standartlarına uymak için stoklandı. Ayrıca sadece Apple değil Ford gibi diğer şirketler, ek maskeler oluşturmak için üretim tesislerini dönüştürdüler.

Devletinin arkasında duran firmaları alkışlıyorum umarım ülkemizde de fırsatçılık yerine bu tarz uygulamaları uygulayan firmaları görebiliriz.Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere kendinize iyi bakın 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar