Pazartesi, Nisan 19, 2021
Ana Sayfa Mobil Apple Apple Haritalar yakında COVID-19 test konumlarını gösterecek

Apple Haritalar yakında COVID-19 test konumlarını gösterecek

Apple’ın koronavirüsle mücadeleye yardımcı olma çabalarını sürdüren Apple Maps, yakında test yerlerini doğrudan haritada gösterecek.

Apple, hastanelerin , sağlık kuruluşlarının ve işletmelerin COVID-19 test yeri olarak kayıt olmaları için bir portal başlattı . Apple uygulamayı inceler ve onaylandığında konum Apple Haritalar’da görünmeye başlar.

Test yerleri kırmızı bir tıbbi glif simgesi ve Apple Haritalar kartında özel bir afiş ile görünecektir.

Apple Maps, yer adı, ilgili sağlık hizmeti sağlayıcısı, iletişim telefon numarası ve web sitesi gibi bilgileri gösterebilecektir. Ayrıca, test yeri türü (laboratuvar, hastane vb.) Ve sitenin doğası (araba, otopark veya bina gibi) hakkındaki bilgileri de yansıtacaktır.

Apple ayrıca başvuru sahiplerinden sitenin bir yönlendirmeye gerek olup olmayacağını belirtmelerini istiyor. Bu, banner’ın Apple Maps kullanıcılarına COVID-19 testine başlamadan önce bir randevu almaları gerekip gerekmediğini veya bir doktor notunun gerekli olup olmadığını bildirebileceği anlamına gelir.

Apple‘ın arama sonuçlarını , gıda dağıtım, hastaneler ve eczaneler gibi evde kalma dünyasının ilgili ilgi noktalarını önceliklendirmek için ayarladığını gördük . Dün Apple ve Google , iOS ve Android işletim sistemlerine kişi izleme API’ları oluşturmak için önemli bir ortaklık duyurdular . Bu yeni sistemler, sağlık hizmeti sağlayıcısı uygulamalarını kullanarak COVID-19’un yayılmasını izlemeye yardımcı olacak ve şirketler API’nın ilk sürümünün Mayıs ayında sunulacağına inanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar