Apple MacBook Air’in ekranındaki kaplamanın lekelenebileceğini bildirdi

Apple'ın MacBook Air'in ekranındaki kaplamanın lekelenebileceğini bildirdi

Apple’ın ücretsiz onarım sunup sunmayacağı belli değil

Apple tarafından Yetkili Servis Sağlayıcılarına gönderilen dahili bir not alan MacRumors’a göre, Retina ekranlı MacBook Air modellerinde yansıma önleyici kaplamaları ile ilgili sorunlar olabilir ve dizüstü bilgisayar ekranının lekeli görünmesine neden olabilir .

MacRumors’a göre, parlamayı kesmeye ve ekranı daha kolay görmeye yardımcı olmak için kullanılan yansıma önleyici kaplama, dizüstü bilgisayarın tuşlarından ve izleme dörtgeninden gelen baskı veya temizleme çözümlerinin kullanılması nedeniyle aşınmaya eğilimlidir . Retina ekranlı MacBook Airs Ekim 2018’de piyasaya sürüldü.

Apple daha önce diğer Retina ekran dizüstü bilgisayarlarda da ekran sorunu yaşayabileceğini söylemişti. Bunlar, 13 ve 15 inç MacBook Pro’nun modellerini ve 2015 ve 2017 başında piyasaya sürülen 12 inç MacBook’ları içeriyor.

Apple , 2015 yılında yıpranmış ekranlı bazı dizüstü bilgisayarları sessizce ücretsiz olarak tamir etmeye başladı . Ancak MacRumors , Apple’ın uygun Retina ekran MacBook Air modelleri için ücretsiz onarım sunup sunmayacağını bu yeni notta söylemediğini belirtiyor. Dolayısıyla, etkilenen MacBook Air’inizi bir Apple Store’a götürecekseniz, yanınızda para bulundurmanız önerilir 🙂