iPhone 12 2020 tüm detaylar

iPhone 12 2020

2019 iPhone’larının açılış tarihi yaklaştıkça, söylenti değirmeni bu yıl aklımızı uçuracak hiçbir şeyin olmayacağı konusunda ısrar ediyor. Bunun yerine, büyük yenilemeler elde edecek 2020 iPhone’lar ve yükseltme parasını düşürmeye değer bazı özellikler var. Bununla birlikte, önümüzdeki yılın iPhone 12 dizisi için sızıntı yapanların ne talep ettiğini iyi bir şekilde ele alalım ve bunu rasyonel düşünce filtresinden geçirelim.

Tasarım

iPhone 12 2020
iPhone 12 2020

Notch, iPhone X 2017’de düştüğünden beri son derece tartışmalı bir konuydu . Ön kamera, kulaklık ve tüm Face ID sensörleri için yer açmak için Apple, aksi takdirde bir mükemmel dikdörtgen, kenardan kenara ekran. Notch’in uzun süre kalmayacağı açıktır. Teknoloji, söz konusu sensörlerin ekranın altına gizlenebileceği veya daha küçük alanlara sığabilmesi için daha küçük hale gelebileceği noktaya gelene kadar geçici bir çözümdür.

Birincisi gerçekleşmiyor, ancak en azından bu sensörlerin tümünü küçültme teknolojisi kesinlikle. Söylentiler, çentiğin 2020’nin iPhone 12’de en az daha az belirgin olacağını öne sürüyor. Bazıları, sensörlerin iPhone 12 Pro’nun çerçevesine bir çentik gerekmeden gizleneceğini bile söylüyor. Yani, belki de Pro çentiksiz olacak.

iPhone 12 2020
iPhone 12 2020

Birçok kez Apple’ın iPhone’un estetiğini biraz değiştireceği söyleniyor. Yuvarlatılmış kenarlara sahip olmak yerine, en yeni iPad Pro’nun görünümüne uyacak şekilde düz kenarlı bir çerçeveye geçecektir. Bazıları bu hareketi iPhone 4’ün tasarım diline geri çağırıyor. Şimdiye kadar 3 nesil eski olduğu için bu kesinlikle işleri biraz tazeleyecek.

Arka kısım

Telefonun arka tarafı ne olacak? Bir kamera darbesinin kare şeklindeki baca bir geri dönüş yapıyor ve uzun süredir söylentiler 2020 iPhone’larla giriş yapabileceği için bu sefer daha da fazla kamera barındırıyor.

Nefesinizi tutun

iPhone 12 2020
iPhone 12 2020

Her yeni iPhone yinelemesi yeni bir renk getiriyor. 2019’da Pro serisi harika bir Midnight Green aldı. 2020’de bunun yerini lacivert bir renk alacağı söyleniyor. Apple’ın mavi ile gitmeyi düşündüğünü ilk kez duymadık, ancak bu henüz gerçekleşmedi.

Ekran

5G meslektaşlarına hitap etmeyecek toplam 4 ana akıllı telefon modeline sahip olabileceğimizi duyuyoruz (daha sonra daha fazlası). Bunlar, Pro olmayan modellerde 5.4 inç ve 6.1 inç ekranlara ve Pro modellerinde 6.1 inç ve 6.7 inçlik ekranlara sahip olacaktı.

iPhone 12 2020
iPhone 12 2020

Apple’ın bir süredir 2020 iPhone’larında LCD’yi bırakmayı planladığını duyuyoruz. Analistler, 2020 serisinin AMOLED panellerine sahip olacağı konusunda kararlı görünüyorlar. Kore’de bir rapor, Apple’ın Samsung ve LG’den OLED panellerini satın alacağına dikkat çekti. Word, Pro modellerinin ana tedarikçisi olacak, LG ise Profesyonel olmayanlara yardım edecek.

Donanım

iPhone 12 donanım
iPhone 12

Apple A13 Bionic işlemci zaten son derece güçlü. Birçoğu iOS tarafından geri alındığını savunuyor, ancak nihai nokta, süper hızlı performans sağlaması ve iPhone 11’in hesaplama fotoğrafını yepyeni bir seviyeye yükseltmesi.

iPhone 12 2020
İşlemci Performansları

Söylentilere göre henüz bir şey görmedik. 2020’de Apple, 5 nm’lik işlemci ve A13 Bionic’i kaldırıma atacak yeni bir çip tanıtacak. Asma boyunca fısıltılar, iPhone’un performans gücünü MacBook Air seviyelerine çıkaracağını söylüyor.

Tabii ki, bunu bir tuz tanesi ile alın. İşlemcinin kendisi yetenekli olsa bile, yine de bazı sınırlamalara uyması gerekir. Pilin hemen boşaltılmadan çalışması ve küçük bir gövdede kapatılması ve ısı üretiminin yönetilmesi gerektiği gibi.

iPhone 12 2020
iPhone 12 2020

Nanometrede ne var? Temel olarak, bileşenler arasındaki mesafe ne kadar küçük olursa, o kadar az enerji tüketir ve işlemci o kadar küçük olur. Bu nedenle, pil gücünden verimli güç dönüşümüne kadar, daha az nm, daha iyi. Mevcut A13, olduğu gibi oldukça etkileyici olan 7 nm’lik bir süreç üzerine inşa edilmiştir. 2020 Apple işlemciler için öngörülen hız artışı, mevcut nesle göre yaklaşık% 15’tir.

Kamera ayrıntısı

iPhone 12 2020
iPhone 12 2020

Üçlü kameralar 2019’daki tüm aldatmacalardı, ancak buradan nereye gidiyoruz? Ultra geniş, geniş ve telefoto lenslerin bir kombinasyonu, bir akıllı telefon fotoğrafçısının isteyebileceği veya ihtiyaç duyabileceği her şeyi kapsıyor gibi görünüyor, değil mi? Artırılmış Gerçeklik ile uğraşmaya başlama zamanı!

Yeni bir söylenti, Apple’ın bu sefer 64 MP’lik bir sensörle deney yaptığını da söylüyor. Samsung’un İkinci Megapiksel Savaşlarını başlatmasına izin vermemek için Apple, iPhone 12 Pro serisi için büyük bir çözünürlük yükseltmesi ve muhtemelen daha iyi bir yakınlaştırma planlıyor olabilir. 

Cupertino tarafından üzerinde çalışılan herhangi bir periskop teknolojisi hakkında hiçbir kelime yoktu, bu yüzden Apple bunun yerine yazılımla artırılmış yakınlaştırma üzerinde çalışıyor olabilir.

iPhone 12 kamera
iPhone 12 kamera

Telefoto ve ultra geniş kameralar da küçük bir yükseltme alacak. Bildirildiğine göre, şu anda iPhone 11 serisinin ana kamerasıyla sınırlı bir özellik olan Gece Modu’nu destekleyebilecekler . Sadece bu değil, iPhone 12’nin ultra geniş kamerası% 35 daha geniş bir diyaframa (F1.6) sahip olacak ve bu da sensöre daha fazla ışığın çarpmasına izin verecek.

Söylentiye göre, Apple yeni iPad Pro’nun arkasına aynı LiDAR sensörünü ekleyecek . Bu muhtemelen Pro hattına özel bir özellik olacaktır. Süper güçlü ToF kamera, çevrenizdeki ortamı ve nesneleri doğru bir şekilde tarayabilir. Böylece dijital alanda onlarla etkileşime girebilirsiniz. Ya da tam tersi. Dijital öğelerin vizörünüzle gerçek dünyada nasıl görüneceğini görün. Ayrıca daha ikna edici Portre Modu çekimleri yapmanıza da yardımcı olmalıdır. Apple, AR’nin geleceğe inandığını defalarca söyledi, bu yüzden yakında neden ve nasıl olduğunu görmeliyiz …

Parmak izi tarayıcıları

iPhone 12 2020
iPhone 12 2020

Parmak izi tarayıcıları konusunda, söylenti değirmeni biraz düzensizdi. Bazıları Apple’ın yakın gelecekte ekran altı Dokunmatik Kimliğini koymayı planladığını iddia ederken, diğerleri bu planların rafta tutulduğu konusunda ısrar ediyor. Ve iPhone’a hem Touch ID’yi hem de Face ID’yi koyarlarsa çok Apple-ish gibi gelmiyor. Her zaman minimalizmle ve asla iPhone takozuyla dolu özelliklerle doluydu.

Bununla birlikte, bazı isimsiz kaynakların Cupertino’nun ekran içi parmak izi teknolojisini test etmek ve uygulama seçeneklerine bakmakla meşgul olduğunu iddia ettiği iddia ediliyor . Nedenleri bilinmiyor.

Geçmişte, görüntülü Touch ID görüşmelerini yeniden canlandıran çok ilginç bir rapor çıktı. İddiaya göre, Apple sadece Çin pazarı için özel bir iPhone sürümü üretmeyi düşünüyordu. Bunun Face ID’si olmayacak ve ekrana gömülü bir parmak izi tarayıcısı olacaktı. Normal iPhone’unuzdan biraz daha ucuz olması gerekiyordu ve ev sahalarında Huawei ve Xiaomi gibi devlerle savaşmak için konumlandırılacaktı. Elbette ilginç ve destansı bir savaş gibi gelebilir.

5G nerede?

Apple hala titrek aşamalarındayken teknolojiyi benimseme konusunda ilk sırada olmadığı biliniyor. İşte bu noktada 5G sınırlı kapsama alanı, onu desteklemek için gereken karmaşık bileşenler vb.

iPhone 12 2020
iPhone 12 2020

Raporlar en erken 2020’de, 5G iPhone’ları göreceğimizi  ve iPhone 12 serisinin 6 farklı varyanttan çılgın görüşmeler duyduğumuzu söylüyor. ve sonra 5G’nin etkinleştirileceği iki varyasyon. Son ürün hattı sızıntıları, 5G tedarikçilerinin aslında Apple’dan haberleri yükseltip yükseltmemelerden ne beklediği belirtiyor. Bu nedenle, 5G iPhone’ların en azından ağır bir şekilde dikkate alınması çok olasıdır.

iPhone 12 2020
iPhone 12 2020

iPhone 12 çıkış zamanı ve fiyatı

Genellikle, iPhone serisinin Eylül ayının başından ortalarına kadar duyurulmasını bekliyoruz. Ancak iPhone 12, dünyaya yayılmış viral pandemik nedeniyle gecikebilir. Çin’deki çok sayıda fabrikada raporlar üretilmeyi kapatmaya veya yavaşlatmaya zorlandı. Bu kesinlikle Apple’da olmak üzere birçok teknoloji şirketini vuracak.


İPhone 12 ne kadar gecikecek? İyimser tahmin birkaç hafta sürüyor. En kötü senaryo birkaç ay. Daha sonra, Apple’ın iPhone 12’nin zamanında gelmesi için çok çalıştığını, ancak gelecekteki ürünlerinin gecikebileceğini bildiren son bir rapor var .

Bir sızıntı, Apple’ın talebi zamanında karşılayabilmesini sağlamak için iPhone 12 parçalarını stokladığını bile gösteriyor. Fiyat açısından, karışık bilgiler aldık.

En son bilgi, iPhone 12 (5.4 “) ve iPhone 12 Max’in (6.1”) 700-800 $ civarında başlayacağı. iPhone 12 Pro (6.1 “) ve iPhone 12 Pro Max’in (6.7”) Sırasıyla 999 $ ve 1.099 $.

iPhone 12 Pro