Pazar, Ocak 17, 2021
Ana Sayfa Mobil Apple Apple'ın kulaklık özellikleri

Apple’ın kulaklık özellikleri

Kablosuz kulaklık pazarına başarılı bir giriş yaptıktan sonra, Apple şimdi premium kulak üstü kulaklık segmentine girmek istiyor. Hareket, bu yaz en kısa sürede gerçekleşebilir. Bugün Bloomberg, şirketin tam olarak planladığı şeye biraz ışık tuttu.

Gürültü engelleme ve Siri ses kontrolleri

Apple AirPods
Apple

Panasonic RP-HTX90N-WKonuyu bilen insanlar, Apple’ın Bose, Sony ve Sennheiser gibi rakip markaların üst düzey teklifleriyle doğrudan rekabet etmek istediğini söylüyor. Bunu yapmak için şirket, AirPods Pro’da bulunan gürültü engelleme teknolojisinin uyarlanmış bir versiyonu üzerinde çalışıyor.


Sınırlı entegre dokunmatik kontrol setine ek olarak Siri sanal asistanı aracılığıyla ses kontrolleri de bekleniyor. Apple’ın daha önce kullandığı kablosuz eşleştirme teknolojisi ile birleştirilen bu iki özellik, kulaklıkların kağıt üzerinde öne çıkmasına yardımcı olmalıdır.


Tabii ki, Silikon Vadisi merkezli dev de tasarım departmanında öne çıkmayı umuyor. Kulaklıkların prototiplerinin, dönen oval şekilli kulak kaplarından ve ince, metal kollarla bağlanmış bir kafa bandından oluşan “retro görünümlü” olduğu bildiriliyor.

Bu nedenle henüz adlandırılmamış kulak üstü kulaklıklar, yukarıda gösterilen Panasonic RP-HTX90N-W Bluetooth kulaklıklara benzeyebilir. Apple, yanlardan ziyade kulak bardaklarının üst kısmından gelen metal kolları planlıyor.

Kulaklığı bir Apple Watch gibi özelleştirin

Ürününü kalabalığından daha da farklılaştırmak için Apple, mıknatısların yardımıyla çok önemli bazı özelleştirme seçenekleri ekledi. Kafa bandı ve kulak pedleri çerçeveye manyetik olarak bağlanır ve kullanıcılar tarafından değiştirilebilir.


Apple muhtemelen farklı renklerde kafa bantları ve kulak pedleri ve hatta muhtemelen malzemeler, piyasaya sürülecek ve alıcılara satın almadan önce ve sonra kulaklıklarını özelleştirme fırsatı verecek.


Bu özelleştirme işlemi Apple Watch’a benzer . Tarih geçecek bir şeyse, Apple yeni bir sezonun başlangıcına denk olmak için birkaç ayda bir yeni kafa bantları ve kulak pedleri çıkarabilir.

Apple AirPods
Apple

Kredi – Audiophile AçıkTim Cook liderliğindeki şirketin kulak üstü kulaklıkların en az iki versiyonu üzerinde çalıştığı anlaşılıyor. Bunlar, küçük delikli daha hafif, daha nefes alabilen malzemeler kullanan fitness odaklı bir model ve deri benzeri kumaşlara sahip premium bir model içerir.


Konuyu bilen kişiler, yukarıda belirtilen özelleştirme seçeneklerinin, alıcıların premium kulaklıklarını fitness modeline dönüştürebileceğini ve tersini yapabileceğini belirtti. Ancak, bu doğrulanmamıştır.

Apple kulak üstü kulaklık duyurusu ve fiyatı

Apple, kaynaklara göre en az 2018’den beri bir çift kulak üstü kulaklık üzerinde çalışıyor, ancak lansmanları en az iki kez ertelendi. Bugün “bu yıl” ın ötesinde belirli bir lansman zaman çizelgesi sunulmadı, ancak önceki raporlar daha somuttu.


Diğer ayrıntılara ek olarak iPhone SE’nin saatini ve tarihini doğru bir şekilde tahmin eden Tipster Jon Prosser, Apple’ın Haziran ayı başındaki çevrimiçi WWDC 2020 basın etkinliğinde bir tanıtım planladığını duydu. 
Bununla birlikte, Bloomberg’in bugün belirttiği gibi, daha fazla gelişme komplikasyonu varsa veya COVID-19 pandemisi ses ürününde son testi engelliyorsa şirket ürünü daha fazla geciktirebilir.


Apple kulaklıkları ne zaman piyasaya sürmeyi seçerse seçsin, fiyatlandırmanın 350 dolardan başlaması bekleniyor. Bu, muhtemelen premium versiyonun daha yüksek bir fiyat noktasında bulunacağı anlamına geliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar