Bu yıl en iyi pil ömrüne sahip telefonlar

Bu yıl en iyi pil ömrüne sahip telefonlar

Hangi telefonun pil ömrü en iyi?

KökDizin olarak, bir telefonun pil performansını üç temel açıdan gösteren farklı testlerle pil ömrünü iyice test ediyoruz: web’e göz atma gibi basit görevler için pil ömrü, video oynatma ile pil ömrü ve son olarak 3D oyun ile pil performansı.

Pil testlerimizde en yüksek sıradaki telefonlara ve pil kapasiteleri hakkında bazı önemli ayrıntılara genel bir bakış sunmayı amaçlıyoruz. Bu seçimi iki bölüme ayırdık: birincisi high-end, amiral gemisi telefonları, en çok bahsettiğimiz gösterişli cihazlar. Ancak iki kategoriyi karıştırmamak için bütçe cihazları hakkında ikinci bir bölümümüz var. Bütçe telefonları aynı hızlı çiplere ve etkileyici kameralara sahip olmayabilir. Ancak pil ömrü açısından geleneksel olarak çok iyi çalışırlar.

Daha fazla uzatmadan, en iyi pil ömrüne sahip telefonlara bir göz atalım!

En iyi pil ömrüne sahip ileri teknoloji telefonlar

* Bu sıralama 60Hz yenileme hızında kullanılan telefonlar içindir. Daha yüksek yenileme hızları pil ömrünü önemli ölçüde etkiler.

# 5 iPhone 11 Pro Max

iPhone 11 Pro Max
iPhone 11 Pro Max

Web Tarama  testi puanı: 12 saat 53 dakika

Video akışı test puanı: 8 saat 58 dakika

3D Oyun  test puanı: 7 saat 30 dakika

Yıllarca, iPhone’lardaki pil ömrü en iyi ihtimalle ortalama bir seviyeydi. Bu, etkili bir güç yönetim sistemine sahip olduğu bilinen iOS ile birlikte, iPhone’u pil ömrü listemizdeki en üst noktalardan birine geliyor. 11 Pro Max, herkes için çok sık şarj etme konusunda endişelenmenize gerek olmayan olağanüstü bir pil sanatçısıdır.

# 4 Galaxy S20 +, S20

* Exynos modelleri test edildi.

Galaxy S20 +, S20
Galaxy S20 +, S20

Web Tarama testi puanı: S20 + için 12 saat 40 dakika, S20 için 12 saat 12 dakika

Video akışı test puanı: S20 + için 9 saat 53 dakika, S20 için 10 saat 20 dakika

3D Oyun  test puanı: S20 + için 8 saat 26 dakika, S20 için 7 saat 43 dakika

Galaxy S20 serisi, piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra dünyayı süpüren coronavirus pandemisi ile mümkün olan en kötü zamanda piyasaya sürülmüş olabilir. Ancak Samsung bu telefonları büyük pillerle donatmayı başardı ve bu pil sıralarına yansıyor. İPhone’larla tam tersine, Galaxy S20 serisi, video akışı söz konusu olduğunda en uzun ömürlü telefonlardan biridir, bu nedenle çok fazla YouTube videosu izliyorsanız, kesinlikle radarınızda olmalıdır.

Gördüğümüz sonuçlar sadece telefonları 60Hz yenileme hızında kullanıyorsanız geçerlidir. Daha yumuşak 120Hz seçeneğini seçmek, pil ömründe büyük bir düşüş getirir, böylece S20 serisi en iyi pil performansı sıralamasından çıkar.

# 3 OnePlus 8

OnePlus 8
OnePlus 8

Web Tarama  testi puanı: 12 saat 15 dakika

Video akışı test puanı: 9 saat 37 dakika

3D Oyun  test puanı: 10 saat 16 dakika 

OnePlus 8, T-Mobile’a ek olarak Verizon Wireless’ta bulunan ilk OnePlus telefonudur. OnePlus pil testlerimizde çok yüksek puan aldığı için burada olmasından memnunuz. İçindeki Snapdragon 865 yongası, bu listedeki telefonların geri kalanından daha uygun bir fiyat ve oldukça büyük bir 4300 mAh pil ile, hafifçe kullanırsanız, video izlerseniz, dengeli, uzun ömürlü bir performansa sahiptir.

# 2 Samsung Galaxy S20 Ultra

* Exynos modelleri test edildi.

Samsung Galaxy S20 Ultra
Samsung Galaxy S20 Ultra

Web Tarama  testi puanı: 12 saat 23 dakika

Video akışı test puanı: 10 saat 30 dakika

3D Oyun  test puanı: 9 saat 12 dakika

Galaxy S20 Ultra, 2020 yılında pil hücresi 5000 mAh kapasiteli büyüklüğünde en büyük ana amiral gemisi bir telefon. Ayrıca, genel olarak ve özellikle web’deki hemen hemen her telefondan daha iyi performans gösterdiği web üzerinden video akışı için mükemmel puanlar verdiğini söyleyebiliriz

Gördüğünüz sonuçlar sadece telefonları 60Hz yenileme hızında kullanıyorsanız geçerlidir. Daha yumuşak 120Hz seçeneğini seçmek, pil ömründe büyük bir düşüş getirir, böylece S20 serisi en iyi pil performansı sıralamasından çıkar.

# 1 Xiaomi Mi 10 Pro

 Xiaomi Mi 10 Pro
Xiaomi Mi 10 Pro

Web Tarama  testi puanı: 14 saat 12 dakika

Video  testi akış skoru: 11 saat 30 dakika

3D Oyun  test puanı: 10 saat

Testlerimize göre 2020’nin en uzun ömürlü amiral gemisi telefonu Xiaomi Mi 10 Pro. Xiaomi, son birkaç yıldır küresel varlığını büyük ölçüde genişletti. Küresel müşteriler Mi 10 Pro ile gerçekten şaşırtıcı pil ömrünün tadını çıkarabilirler.

Arkasındaki büyünün bir kısmı, 4500 mAh büyük bir batarya, bir kısmı verimli Snapdragon 865 yongası ve son olarak, MIUI arayüzünün agresif güç yönetimine sahipsiniz ve bunların hepsi etkileyici pil performansı için bir araya geliyor.  

Pil ömrü – Bütçe telefonlar (BONUS)

# 2 Moto G8

Moto G8
Moto G8

Web Tarama  testi puanı: 13 saat 56 dakika

Video akışı test puanı: 9 saat 14 dakika

3D Oyun  test puanı: 7 saat 4 dakika

Bütçe telefonları alanında, Moto G serisi pil ömrü kısmını yönetiyor. Moto G8 Power Lite, normal G8’den biraz daha iyi bir pil ömrüne sahip olsa da, bu Lite sürümü, geri performansı ve çoklu ödünleri nedeniyle gerçekten önerilmez, bu nedenle Moto G8’i burada listeledik.

# 1 Moto G8 Power

Moto G8 Power
Moto G8 Power

Web Tarama  testi puanı: 15 saat 54 dakika

Video akışı test puanı: 8 saat 55 dakika

3D Oyun  test puanı: 11 saat 34 dakika

2020 bütçemizi ve genel pil ömrü sıralamamızı kazanan Moto G8 Power. 5000 mAh bataryaya ve içindeki çok güç tasarruflu Snapdragon 665 yongasına sahip bir telefon. Bu kombinasyon, Moto G8 Power’ın pil ömrü konusunda karar vermesini sağlar.

Bu süreden ne kadar yukarı çıkabilirsiniz? Kullanımınıza bağlıdır, ancak mütevazı kullanıma bağlı kalırsanız, tek bir şarjla 3 güne kadar sürebilir.