Çarşamba, Nisan 21, 2021
Ana Sayfa Mobil Apple En iyi Apple Watch 9 görevi

En iyi Apple Watch 9 görevi

Yeni Apple Watch’un kullanabileceğiniz yerel uygulamaları.

Yeni Apple Watch
Yeni Apple Watch

Apple Watch 2015’te kullanıma sunulduğunda, indirilebilecek 3000 uygulama vardı. Bugün, 21’i giyilebilir cihaz içine yerleştirilmiş 20.000’den fazla uygulama var. Saatler, 2015 yılında genel olarak talep edilen bir aksesuar olmasa da, Apple Watch, Wang’ın eklediği, hepsi de zaten cihaza yerleşik olan mesajları, hava durumunu ve hatırlatıcıları kontrol etmek için yararlı bir araç olduğunu kanıtladı.

1. Gürültü

Apple Watch serisinin Gürültü uygulamasını ortamınızda ortam sesi ölçmek için kullanabilirsiniz. Desibel seviyesi işitme duyunuzun etkilenebileceği bir noktaya yükseldiğinde, uygulama bileğinize bir dokunuşla sizi uyarabilir. 

2. Çevrim Takibi

Kadınlar, adet döngüsü ile ilgili, akış bilgileri ve baş ağrısı veya kramp gibi semptomlar dahil ayrıntıları kaydetmek için Döngü izleme uygulamasını kullanabilirler. Bu verileri kullanarak, uygulama bir sonraki döneminizi tahmin ettiğinde veya verimli pencerenin başlamak üzere olduğu konusunda sizi uyarabilir. 

3. EKG

Apple Watch Serisi 4 veya daha yenisine sahipseniz, bir elektrokardiyogram (bazen kardiyologlar tarafından EKG olarak adlandırılır) almak için EKG uygulaması çalışan bir elektriksel kalp atış hızı sensörünüz vardır. Ayrıca bir iPhone 6S veya daha yenisine ihtiyacınız olacak ve hem telefonun hem de saatin sırasıyla iOS ve WatchOS’un en son sürümünde olması gerekir. Ayrıca tüm bölgelerde mevcut değildir. 

4. Haberler

Haberler uygulaması ilgi alanlarınıza göre seçtiği hikayeleri göstererek anında güncel olayları takip etmenize yardımcı olacaktır. Ancak, tüm bölgelerde mevcut değildir. 

5. Nefes alın

Nefes uygulaması, Hatırlatıcılar ayarlayabilir, sesini kapatabilir veya duraklatmak ve dinlenmek için biraz yardım istediğinizde uygulamayı açabilirsiniz. 1 ila 5 dakika boyunca onunla birlikte nefes almanızı teşvik eden bir animasyon göreceksiniz. Bu nefes seansları sırasında kalp atış hızınızı da kontrol edebilirsiniz. 

6. Uzaktan

Apple TV her iki cihaz aynı Wi-Fi ağına bağlı ise, uzaktan kumanda olarak saatinizi kullanabilirsiniz. Saat yüzünde hızlıca kaydırmak ve Apple TV menü seçeneklerinde gezinmek, şovları oynatmak veya duraklatmak için Uzak uygulamasını kullanın. 

7. Kamera

Saatinizin kendisiyle fotoğraf çekemezsiniz. Ancak Kamera uygulamasıyla saatiniz iPhone kamerası için uzaktan kumanda görevi görebilir. Selfie çekmenize veya odanızda telefonunuzda kayıt yapmaya başlamanıza yardımcı olmak için kullanın.

8. Telsiz

Telsiz uygulaması, size bir Apple Watch sahibi başka biriyle sohbet etmek için bir telsiz gibi saatinizi kullanmanızı sağlar. Konuşmak için bir düğmeye basın ve yanıtı dinlemek için bırakın. Uygulama tüm bölgelerde mevcut değildir ve her iki katılımcının da iPhone, Wi-Fi veya hücresel Bluetooth bağlantısına sahip olması gerekir. Ayrıca, uygulama aracılığıyla biriyle bağlantı kurmak için bir daveti kabul etmeniz gerekir yoksa Sizinle konuşmaya başlayamazlar. 

9. Sesli Notlar

İPhone’da olduğu gibi, hareket halindeyken kişisel notlarınızı ve hatırlamanız gereken şeyleri kaydetmek için Apple Watch Sesli Notlar uygulamasını kullanabilirsiniz. Saatte kaydettiğiniz sesli notlar, aynı Apple Kimliğiyle oturum açtığınız diğer tüm iOS cihazlarıyla otomatik olarak senkronize edilir. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar