Huawei Mate Xs katlanabilir fakat tamir edilmesi sorun olabilir

Huawei Mate Xs

Değişim rüzgarı smartphoneville’i uçurmak üzere. Esintiyi hissedebilirsiniz. Esnek ekranlı katlanabilir telefonlar yavaş ama emin adımlarla tüketici pazarına giriyor. Şimdi Galaxy Fold ve Z Flip, Huawei Mate X, Mate Xs ve Motorola RAZR var. Bu cihazlar artık insanların ceplerinde (çantalar, valizler) yaşıyor ve tamir edilmesi gerektiği zaman durum biraz ilginç.

Huawei Mate Xs günümüz oyununda başrolde. Eşdeğeri Mate X’in yanı sıra en yeni EMUI 10 kullanıcı arayüzünün üzerine yeni bir menteşe tasarımı ve güncellenmiş donanım getirdi. Mate Xs, yaklaşık 2.400 dolarlık bir fiyatla pahalı bir teknoloji parçası (eğer bulabilirseniz). Yine de, iFixit telefonun tasarımını ve yapısını incelemek ve onarılabilirlik ölçeğinde bir puanla ödüllendirmek için birini bitirmek için tereddüt etmedi.

Video, bir şekilde izlemek size acı verebilir. Çünkü bileşenlerin çoğu, kullanılan ekstra güçlü yapıştırıcı nedeniyle çıkarılması için ekstra kuvvet gerektirir (kapaklar, piller). Esnek ekrana ulaşmak, menteşeden geçmeyi ve sonuç olarak kırılgan OLED’e zarar verebilecek güçlü metal klipslerle uğraşmayı gerektirir.

Huawei Mate Xs, onarılabilirlik ölçeğinde 10 üzerinden 2 idi. Ancak bunun bir tersi var. Yeni menteşe, toz ve kirin ekrana ulaşma şansı çok az veya hiç olmayacak şekilde tasarlanmıştır. Aşırı ve ekstra güçlü yapıştırıcı, cihazı ayırıp bir şeyleri düzeltmeniz gerekmediği sürece, cihazın sağlamlığına katkıda bulunan bir pozitif olarak da görülebilir. Aşağıda sökme ve onarım işlemlerini izleyebilirsiniz.