Huawei, Apple gibi kredi kartını da tanıttı

Huawei, Apple gibi kredi kartını da tanıttı

Huawei, Huawei Card adlı kendi kredi kartını tanıttı. Açıkçası, bu şekilde Çinliler, Apple’a ABD’de çok popüler olan Apple Card ile cevap vermeye karar verdiler. Şimdiye kadar Huawei kartı hakkında yeterli ayrıntı olmamasına rağmen, onun hakkında bilinen her şeyi topladık ve bu bilgileri sizinle paylaştık.

Huawei Kartı: Apple Kartı ile neredeyse aynı

Huawei Kartı hem fiziksel hem de sanal düzenlemede piyasaya sürülecek. Kartın sanal sürümü Huawei Pay uygulaması aracılığıyla piyasaya sürülebilir. Apple Kart’ın aksine fiziksel HuaweiCard temassız ödemeleri destekleyecek.

Hangi bankanın HuaweiCard’ı ihraç edeceği henüz bilinmiyor. Ancak Union Pay’ın kartın çalışacağı ödeme sistemi olacağı bilinmektedir.

HuaweiCard, Apple Card gibi kredi alacak. Yani, herkes bunu yayınlayamayacak, sadece iyi bir kredi geçmişine sahip Huawei akıllı telefonların yetişkin kullanıcıları .

Apple Card’ın aksine, HuaweiCard’a ödeme yapılacak. Şimdiye kadar, yıllık bakım maliyeti açıklanmadı. Ancak ilk yılın ücretsiz olacağı bilinmektedir.

HuaweiCard, 3D Secure gibi klasik güvenlik mekanizmalarına ek olarak Huawei Pay ile aynı güvenlik protokollerini kullanır.

Açıkçası, HuaweiCard, aslında, Apple Kartın bir kopyası olmasına rağmen, Apple çözümü ile rekabet etmeyi amaçlamıyor. Yine de Huawei, Apple Card kullanıcılarını kendine çekemeyecek. Çinlilerin, etkilerinin genişlemesinden ibaret olan başka bir hedefi takip ettiği anlamına gelir. Böylece, öncelikle müşterilerinin ödemeleriyle ilgili bilgilere erişebilecekler. İkincisi, HuaweiCard sayesinde Çinliler Google’a göre bir avantaj elde edecekler. Amerikan şirketinin böyle bir ürünü yok.