Huawei MateBook D14 incelemesi

Huawei MateBook D14

Merhaba matebook severler, bugün yeni çıkan Huawei MateBook D14 modelini sizler için inceledim, özelliklerini ve tasarımını anlattım.

Yeni muhteşem tasarımı ile gün yüzüne çıkan Huawei MateBook Türkiye’de satışa çıkmaya hazır. 14 inç ekrana sahip olan bu bilgisayar, Huawei Share özelliği ile pek çok işinizi yapmaya hazır.

Huawei MateBook D14
Huawei MateBook D14

Ağır olmayan bir kasa, FullView 14 inç ekran, performans ve tasarım yönüyle kullanacakların ilgisini çekmeyi başardı. İnce çerçevesiz ekran tasarımı ile bir hayli akıllı telefonlara benziyor.

4.8 mm inceliğine sahip ekran %84 ekran-gövde oranına sahip.

Donanım tarafında intel yerine AMD Ryzen kullanan matebook performanstan ödün vermiyor. 8 GB DDR4 Ram’e sahip. Cihazın ısınmasını engellemek için Huawei’nin geliştirdiği Shark Fin Fan 2.0 görevini tam olarak yerine getiriyor.

Tam olarak şarj edildiğinde 9.5 saat pil ömrü sunan bilgisayar, sizi uzun bir süre başından kaldırmayacak gibi 🙂

Şarj kısmı USB-C desteği ile geliyor. 65W şarj edilme sırasında belirli bir ısının üzerine çıkıldığı zaman sistem otomatik olarak şarjı durduruyor ama ben bunun çok nadir olacağını düşünüyorum çünkü soğutması işini çok iyi yapıyor.

Huawei MateBook D14
Huawei MateBook D14

Diğer sevdiğim özelliklerinden biri Huawei Share kısmının altında sürükle bırak özelliği. Bu yeni özellik telefonunuzdaki bir veriyi yada görseli kaydırarak PC’ye aktarmanızı sağlıyor.

Huawei MateBook D14 modeli gümüş rengi ile bugün satışa sunulacak. Fiyatı ise 4999 TL olarak belirtildi.

Ayrıca bu bilgisayarı Huawei’nin web sitesinden satın alanlar, 1 TL fark ödeyerek Huawei FreeBuds 3 alabiliyor.

Huawei FreeBuds 3
Huawei FreeBuds 3