MIUI 12, gizlilik koruması için yepyeni bir teknolojiye sahip

MIUI 12, gizlilik koruması için yepyeni bir teknolojiye sahiptir

Çinli üretim devi Xiaomi, en son MIUI 12 sisteminin 27 Nisan’da geleceğini açıkladı . Şimdi, şirket bu sistemin gizlilik koruması için yepyeni bir teknoloji ile geldiğini tekrar açıkladı . Gizlilik koruması, yazılım sistemi geliştirmenin önemli bir özelliğidir. Xiaomi’nin en yeni sistemi Alman TÜV Rheinland tarafından sertifikalandırıldı . Xiaomi’ye göre, MIUI 12 gizlilik koruma teknolojisi, şirketin “MACE” (Mobil AI Compute Engine) adlı elf tarafından geliştirilen açık kaynak programıdır. MACE bir yapay zeka çerçevesidir ve özellikle mobil cihazlar içindir .

MIUI 12, gizlilik koruması için yepyeni bir teknolojiye sahip

Bu çerçevede, kullanıcıların verilerini buluta yüklemeye gerek yoktur. Çevrimdışı bilgi işlem doğrudan mobil cihazdan tamamlanabilir. Çevrimdışı mod gizlilik teknolojisi, kullanıcı verilerini büyük ölçüde korur. Aynı zamanda Xiaomi, MIUI 12 sisteminde “diferansiyel gizlilik” koruma algoritmasını da kullandı . Bu teknoloji, veri yüklemeden önce bazı yanıltıcı bilgiler ekleyecektir. Bu, yüklenen verilerin kullanıcıya zarar verebilecek sahte bilgiler içeren bir parça içermesini sağlamak içindir. Ancak, kullanıcı orijinal bilgileri istediği zaman çıkarabilir.

MIUI 12 27 Nisan’da geliyor

Benzersiz diferansiyel gizlilik ve MACE teknolojisinden oluşan Xiaomi gizlilik markası, Xiaomi’nin yeni sistemini son derece güvenli hale getirecek. MIUI 12 UI, kullanıcıların gizlilik korumasına odaklanacaktır.

Son zamanlarda, MIUI 12 sistemi ile ilgili birçok spekülasyon gördük. Xiaomi, bu sistemi daha iyi ve daha güvenli hale getirmek için birçok özellik ekleyecek. Şu anda,  kullanıcıların cihazlarının MIUI 12 güncellemesi için uygun olup olmadığını kontrol etmek için kullandıkları resmi olmayan bir uygulama var. Ancak, uygulamanın çıktısına gerçekten güvenemeyiz.

Xiaomi, MIUI 11’deki Dark Mode 1.0’a yükseltme olan sistem çapında bir Dark Mode 2.0 ekleyecek. Xiaomi’nin en son sistemi Vientiane Screen’i de destekleyecek ve AOD (Always-On-Display) doğrusal olmayan animasyonları destekleyecek. Ayrıca, Xiaomi 1000’den fazla üçüncü taraf animasyonlu AOD stiline sahip olacağına söz veriyor.