Cumartesi, Şubat 27, 2021
Ana Sayfa Mobil Huawei Huawei'nin Yeni Patentleri, Katlanabilir Çıkarılabilir Ekranlı Akıllı Telefonları Gösteriyor

Huawei’nin Yeni Patentleri, Katlanabilir Çıkarılabilir Ekranlı Akıllı Telefonları Gösteriyor

Akıllı telefonların geleneksel form faktörlerini değiştirmek amacıyla, üreticiler şimdi farklı katlanabilir ekran akıllı telefon tasarımlarını deniyorlar. Samsung’un katlanabilir cihazların sürümüyle geldiğini gördük ( ilk başta bununla mücadele ettiler ) – Galaxy Fold ve Galaxy Z Flip . Sonra Motorola’nın tasarımlarını modern Moto Razr ile gösterdiğini gördük . Şimdi, Mate X’i piyasaya sürdükten sonra , Huawei, katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar için geri çekilebilir ekranlarla gelecek iki yeni patent açtı.

Çin merkezli Huawei Technologies, bu iki patentle katlanabilir ekran oyunlarını geliştirmeye çalışıyor. Çinli akıllı telefon üreticileri patentleri Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi’ne (CNIPA) başvurdu. Tasarımlar yakın zamanda onaylandı ve Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü’nün (WIPO) Global Tasarım Veritabanına eklendi.

Şimdi, Huawei Technologies’in patentleri, şirketin katlanmış ekranlara sahip akıllı telefonları piyasaya sürmeyi planladığını gösteriyor, ancak form faktörü katlanabilir olmayacak . Bunun yerine, bu tasarımlar , TCL’nin yeni prototip cihazında gördüğümüz gibi, Huawei’nin genişletilebilir / geri çekilebilir ekranlı cihazları piyasaya süreceğini gösteriyor .

Patent tasarımları teknoloji devi tarafından açılan akıllı iki yeni model 28 görüntüleri içerir. Bu cihazların her ikisi de geri çekilebilir ekranlarla birlikte gelir, ancak tasarımları birbirinden farklıdır .

Model A

İlk model, yani “Model A”, ön tarafta, cihazın sağ tarafında katlanan ve arkaya giden tamamen çerçevesiz bir ekran gösterir. Ön kamera yok; ancak arkada, ekranın genişletilmiş kısmı ile birlikte üçlü bir kamera kurulumu var. Şimdi Model A, arka ekranın cihazın bazı bölümleriyle birlikte sağda uzandığını ve ekran gayrimenkulünde% 30 artış sağladığını gösteriyor .

Model B

İkinci tasarım, yani “Model B”, Model A ile benzer bir tasarıma sahiptir. Bununla birlikte, buradaki kayma mekanizması farklıdır. Bu modelde, ekran, aynı üçlü kamera kurulumunun yanında, arkaya gitmek için cihazın solunda katlanır. Şimdi, bu modelde de ekran sağdan uzanıyor; bununla birlikte uzatılmış kısım cihazın sadece başka bir bölümünü değil, ekranı içerir. Bu, akıllı telefona önceki modelden% 20 daha fazla olan ekran gayrimenkulünde% 50’lik bir artış sağlar .

Huawei, bir süredir katlanabilir ekran teknolojisi üzerinde çalışıyor. Şimdi, bu tasarımlar yakın gelecekte genişletilebilir / geri çekilebilir akıllı telefonlar ile gelebileceklerini gösteriyor. Bu tasarımlardan herhangi birinin yaklaşmakta olan Mate X2’sine uygulanıp uygulanmadığını görmek için beklemek zorundayız .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar