Cuma, Şubat 26, 2021
Ana Sayfa Mobil Apple İnce çerçeveli yeni iPad Air

İnce çerçeveli yeni iPad Air

Apple, iPad Air’i 2019’un başlarında, bütçe iPad ile premium iPad Pro serisi arasındaki boşluğu kapatmak için tasarlanmış güçlü bir tablet olarak yeniden tanıttı. Genellikle olumlu eleştirilerle karşılandı ve şimdi anonim bir tipster yeni bir versiyonun yolda olduğuna inanıyor.

Tipster ne kadar güvenli?

Söz konusu sızıntı daha önce hiç rapor edilmedi, ancak Apple sızıntıları söz konusu olduğunda etkileyici bir performansa sahip gibi görünüyor. Sosyal medya hesabına hızlı bir bakış.  Apple’ın yeni 2020 iPad Pro serisini ve MacBook Air‘i Mart ayının üçüncü haftasında duyurma planlarını doğru bir şekilde tahmin ettiğini gösteriyor.


Ayrıca, resmi olmadan önce yeni Sihirli Klavye sürümü hakkında gizemli bir şekilde Tweetledi. Diğer Tweetler, AirTags ve iPhone SE (2020) gecikmelerinden, provent’ten beri gerçek olan iki şeyden ve birkaç önemli iPhone SE spesifikasyonundan ve hatta lansman zaman çizelgesinden bahsetti.


Daha da önemlisi, bu bilgilerin çoğu herkesten önce yayınlandı. Bu, anonim tipster’ın birkaç doğru kaynağa erişimi olduğunu ve daha önce paylaştığı diğer bilgilerin doğru olabileceğine inanmamızı önerecektir.

11 inç iPad Air

YouTuber ve sızıntıcı Jon Prosser geçtiğimiz günlerde Apple’ın potansiyel olarak iPhone 12’nin yanında yeni nesil A14X Bionic ile tamamlanan 5G iPad Pro’yu piyasaya sürmeyi planladığını bunun yerine LoveToDream kullandığını yeni Tipster’ın Apple yerine katılmadığını söyledi. Eylül ayında tamamen yeni bir iPad Air’i piyasaya sürmeyi planlıyor.

iPad Air
iPad Air


Dördüncü nesil iPad Air’in 11 inç boyutunda bir Mini-LED ekrana sahip olduğu bildiriliyor. Bu, tüm ekran tasarımı ve tek tip çerçevelerle eşleştirildiğinden, mevcut 11 inç iPad Pro’ya oldukça benzeyebilir.

Güncellenmiş kamera sistemi ve ikincisindeki LiDAR Tarayıcı dışında, iPad Air ve iPad Pro arasındaki temel ayırt edici faktör Apple’ın biyometrik tanıma sistemi olacaktır. İPad Pro, Face ID’ye güvenirken, yeni iPad Air görünüşte yeni bir ekran içi Touch ID uygulaması kullanıyor.


Apple, bu teknolojiyi gelecekteki Apple Watch ve iPhone modellerine entegre etmek amacıyla yıllardır çalışıyor . Bugünkü rapor, Tim Cook liderliğindeki şirketin varlığını genişletmeden önce iPad Air’de test etmeyi seçtiğini gösteriyor.


Dahil olan yonga setinde henüz bir kelime yok, ancak mevcut iPad Air A12 Bionic’i entegre ediyor. Bu, lansman sırasındaki en yeni seçimdi, yani yeni nesil tablet, iPhone 12 Pro’da kullanılmak üzere ayarlanan yaklaşan A14 Bionic’i entegre edebilir.

iPad çok daha güçlü

iPad Air
iPad Air

Bloomberg tarafından daha önce bildirildiği gibi , yeni iPad Air ile birlikte piyasaya sürmek, geçen Eylül ayında piyasaya sunulanın yerini almak için güncellenmiş bir alt seviye iPad olabilir. Bu sefer önemli bir dış güncelleme beklenmiyor, ancak kartlarda önemli bir donanım çarpması olduğu bildiriliyor.

Yakın zamanda paylaşılan bilgiler doğruysa Apple, A10 Fusion’ı daha yeni ve daha hızlı A12 Bionic ile değiştirmeyi planlıyor. Yukarıda belirtildiği gibi, mevcut iPad Air’in içinde kullanılan yonga seti. Ayrıca iPhone XS ve iPhone XR içinde de bulunabilir .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar