Salı, Mart 2, 2021
Ana Sayfa Mobil Apple İOS 13.4 güncellemesi neler getiriyor!

İOS 13.4 güncellemesi neler getiriyor!

Merhaba mobil severler, İOS 13.4 güncellemesi, Apple ailesinde ne gibi değişiklikler yarattı? Gelin beraber göz atalım 🙂

İOS 13.4
İOS 13.4

Beklenen hafta işte bu hafta! Apple İOS 13.4 güncellemesini bu hafta yayımladı. Peki bu güncelleme iPhone telefonlara neler getiriyor?

Şubat ayında testleri yapılan İOS 13.4 dün akşam kullanıcılara sunuldu. Yeni sürüm birçok hatayı düzeltirken telefonlara yeni özellikler de ekledi. Bu yeni sürüm bünyesinde Evrensel Satın Alma adında bir özellik barındırıyor. iPhone, iPad ve iPod Touch gibi cihazlarda herhangi bir uygulama indirip kullandığınızda direkt olarak başka cihazlarda da uygulamayı kullanabiliyorsunuz. Daha net bir ifadeyle, mesela iPhone’dan bir uygulama indirdiniz. Bu uygulamayı iPad’de de dahili hiçbir işlem yapmadan kullanabiliyorsunuz.

İOS 13.4
İOS 13.4

Fakat bu özellik her uygulamada çalışmıyor. Uygulama sahibinin tercihine göre bu özellik aktif edilebilecek.

Güncellemenin dosya boyutu 4.09 GB ve CarKey API desteği ile geliyor. Bu destek telefonu bir araba anahtarına dönüştürüyor 🙂 Fakat bu sistemi destekleyen henüz bir araba geliştirilmedi ama yakında onları da görürüz. Bu sistemi sağlayabilen bir araba üretildiğinde, normal anahtar kullanmadan iPhone ile arabanızın kapılarını uzaktan açabileceksiniz.

İOS 13.4 ile gelen diğer özellik iCloud Dosya paylaşımı. Kullanıcılar bu özellik sayesinde iCloud içerisinde olan dosyalarını diğer kullanıcılara daha kolay bir şekilde paylaşabiliyor. Aşağıdaki resimde görebilirsiniz.

İOS 13.4
İOS 13.4 iCloud

Bu sürüm kullanıcıların yaşadığı başka bir sorunu da çözdü. Kullanıcıların şikayeti, Mail uygulamasında yanıtla ve sil butonlarının birbirine yakın olması idi. Apple bu güncelleme ile bu iki butonu birbirinden ayırdı. 🙂

Yeni Emojiler 🙂

İOS 13.4 emojiler
İOS 13.4 yeni Emojiler

Apple İOS 13.4 güncellemesi ile yepyeni 9 emojiyi aramıza kattı.

Güncelleme işlemi

İOS 13.4 güncellemesini iPhone ayarlar menüsünden veya iTunes üzerinden yapabilirsiniz. Kolay gelsin 😉

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar