Pazar, Ocak 17, 2021
Ana Sayfa Mobil Apple iOS 14: Apple, Android'den iki yeni işlev kopyalayacak

iOS 14: Apple, Android’den iki yeni işlev kopyalayacak

Apple’ın Android özelliklerini sevdiği anlaşılıyor. Yeni bir keşfe göre, yıllardır Android’e entegre edilen iki pratik özellik de iOS 14’e ulaşacak.

iOS 14: Android’den iki yeni işlev geliyor

Android ve iOS ilk kez pratik işlevleri birbirinden kopyalamıyor. Bununla birlikte, iOS 14 ile, Apple kendini Android’e daha fazla yönlendirmek istiyor gibi görünüyor. Kısa süre önce, iOS 14’ün bir uygulama çekmecesi alması gerektiği duyuruldu, böylece tüm uygulama simgelerinin ana ekranda görüntülenmesi gerekmez. Bu işlev Android’de yıllardır var. Ancak Apple yeterli gelmiyor. MacRumors’tan en son alınan bilgilere göre , Apple bir adım daha ileri gitmeli.

Widget ve arka plan düzenleme özelliği geliyor

Buna göre Apple , iOS 14’teki ana ekranda widget’lara izin vermek istiyor. Şirket ayrıca Android’den başlangıçta var olan bir işlevi devralacaktı. Apple, widget’ları işletim sistemine zaten entegre etti.Yeni bilgilere göre, bunlar doğrudan iOS 14 ile ana ekrana yerleştirilebilir. Uygulama simgelerinin daha sonra serbestçe düzenlenmesi mümkündür.Ayrıca, Android’de olduğu gibi arka plan resmini daha da iyi ayarlayabilmeniz gerekir.

Yeni sürüm ne zaman çıkacak?

Apple genellikle Haziran ayında WWDC’deki yeni iOS sürümüne genel bir bakış sunuyor. Corona krizi nedeniyle, etkinlik şimdi çevrimiçi bir etkinliğe dönüştürüldü, böylece geliştiricilerin sahada buluşması gerekmiyor. Yeni iOS 14 daha sonra Eylül 2020’de beklenen iPhone 12 ile birlikte piyasaya sürülecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar