Pazartesi, Nisan 19, 2021
Ana Sayfa Mobil Apple iPhone SE batarya testi

iPhone SE batarya testi

iPhone SE’yi (2020) üç bileşenden oluşan eksiksiz pil boşaltma testimize koyduk: ilk olarak, taramada pil ömrünü, ardından YouTube video akışını test ediyoruz ve son olarak, telefonun ne kadar dayanacağını test ediyoruz 3D oyun.

Uyarı: Tüm telefonlar, eşit olacak şekilde eşit parlaklık seviyesine ayarlanmıştır.

Pil tarama testi

İlk olarak tarama testimizle başlıyoruz. Bu testlerimizin en hafifidir, işlemciye büyük bir yük getirmez ve çoğu telefon bu testte 10 saatten fazla dayanabilir. Buradaki iPhone SE sonucu ortalamanın altında: bir servete mal olmayan bazı popüler telefonlarla karşılaştırıyoruz ve çoğu yeni SE’den önemli ölçüde daha uzun sürüyor.

iPhone SE Pil testi
iPhone SE Pil testi

YouTube Video Akışı pil testi

İPhone SE (2020) üzerinde biraz daha bir şey yapmaya başladığınızda, işler daha da kötüye gitmeye başlar.
YouTube’da video oynatmak, hiçbir zaman pili kesinlikle öldürmedi ve pilin 3 dakikada bir % 1 veya daha hızlı bir şekilde tükendiğini görüyoruz. 

iPhone SE YouTube kullanım testi
iPhone SE YouTube kullanım testi

Günün sonunda, YouTube videoları oynatırken, iPhone SE sadece 4 saat 45 dakika sürdü, bu da son birkaç yıldaki herhangi bir telefonun en kötü skoru oldu. Apple’ın 400 dolarlık ufaklığı için büyük bir hayal kırıklığı: video izlemek, birçok insanın günlük olarak yapmayı sevdiği bir şeydir ve maalesef, iPhone SE pili devam edemiyor.

3D Oyun pil testi

Son olarak, güzel bir ortam oluşturmak için GPU’ya dayanan bir oyun oynadığımız 3D oyun testimize de dönüyoruz. Bunlar PubG, Call of Duty, Minecraft ve benzeri oyunlar.
Bu oyunları maksimum ayarlarda oynamadığımızı belirtelim.

iPhone SE 3D oyun testi
iPhone SE 3D oyun testi

Peki iPhone SE burada ne yaptı?
Yine, sonuç bir felaketti: telefon bu testte 5 saat bile dayanamadı. Burada karşılaştırıldığında, bu cihaz sınıfı ile kontrastı göstermek için daha pahalı telefonlarımız var. Bu cihazların hepsi çok daha yüksek puan aldı.

Son detaylar

iPhone SE (2020)
iPhone SE (2020)

Günün sonunda, iPhone SE (2020) pil ömrü, geçmişten gelen bir tasarıma ve gelecekten bir işlemciye sahip olan bu sevimli ve kompakt telefonda açıkça en büyük hayal kırıklığı.

Deneyimlerimize göre, sadece e-postaları, sosyal medyayı, metni ve benzerlerini kontrol etmek için telefonu gün boyunca ılımlı bir şekilde kullanmak gerekli. Ancak video izlemeye veya oyun oynamaya başlayın. Bu pil deli gibi tükenir ve en yakın priz aramaya başlarsınız. 

Apple A13 yongasının tüm gücü harika, ancak bu büyük çekirdekler çalışmaya başladığında pil kaybolmaya başlıyor.
Apple daha büyük bir pil kullanmayı düşünmeliydi ve sonuç olarak, zayıf pil ömrü nedeniyle, iPhone SE’yi (2020) ağır kullanıcılara ve meraklılara tavsiye etmek zor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar