Çarşamba, Nisan 21, 2021
Ana Sayfa Mobil Apple İphone Silinen Fotoğrafları Kurtarma

İphone Silinen Fotoğrafları Kurtarma

Fotoğraflar sizin sildiğiniz tarihten itibaren 30 gün daha muhafaza ediliyor.

Belki de düzenleme seçeneği yerine yanlışlıkla “Fotoğrafları Sil” düğmesine bastıysanız veya depolama alanını boşaltmak için resimleri silmek zorunda kaldınız , ancak daha sonra bu karardan pişman olup fotoğrafları geri getirmek istiyorsanız buyrun 🙂

Endişelenmenize gerek yok! Yeterince hızlı hareket ederseniz anılarınızı kurtarmanıza izin verecek bazı basit kısayollar ve geçici çözümler vardır.

Son Silinenler Klasörünü Kontrol Et

Yedeklemediğiniz herhangi bir şey için açık ara en iyi seçeneğiniz “Son Silinenler” klasörünüzü kontrol etmek olacaktır. En az iOS 8 çalıştırıyorsanız (daha yeni yazılımlar da çalışır), görüntüleriniz silindikten sonra 30 güne kadar bu yarı gizli klasörde saklanır.

iphone silinen fotoğrafları kurtarma

Klasörü bulmak için Fotoğraflar > Albümler’e dokunun > Son Silinenler’i görene kadar aşağı kaydırın Bu klasörü açın ve sildiklerinizi arayın. Kurtarmak istediğiniz öğeleri bulduktan sonra, görüntüleri seçin ve Kurtar’a dokunun.

İCloud Yedeklemelerinizi Kontrol Edin

Ne yazık ki, söz konusu görselleri 30 gün önce sildiyseniz, geri almak için bir yedek kullanmanız gerekir.Genellikle, bir fotoğrafı iPhone’unuzdan sildiğinizde, iCloud hesabınızdan da silinir.Teknik olarak, bunun olmasını önlemenin birkaç yolu vardır. iCloud fotoğraf paylaşımını kapatabilir, başka bir iCloud hesabında oturum açabilir veya fotoğraf paylaşımı için ikinci bir bulut sunucusu kullanabilirsiniz.

Ancak,bir bulut hizmeti kullanırsanız kullanışlı olabilecek geçici çözümler vardır ve fotoğrafı hem cihazınızdan hem de buluttan yanlışlıkla silseniz bile çoğu durumda işe yarayacaktır. CopyTrans Backup Extractor veya EaseUS MobiSaver gibi yedekleme çıkarıcı yazılımı sizi kurtarır.

Yedek çıkarıcı yazılımını indirdikten sonra, telefonunuzun dosyalarının en son kopyasını yedeklediğinizden emin olun; işiniz bittiğinde bu sürüme geri dönmek istersiniz. Ardından silinen fotoğrafınızı içeren yedekleme sürümünü arayın. Bunu yapmak için Ayarlar > Apple Kimliği > iCloud > Depolama > Depolamayı Yönet > Yedekler’e gidin. Her yedekleme sürümü hangi cihazın tamamlandığını, tarihini ve boyutunu not eder.

Ardından, telefonunuzu önceki bir yedekleme sürümüne geri yüklemeniz ve cihazınızı yeniden başlatmanız gerekir. Bu, cihazınızdaki tüm içeriği silecektir, ancak yepyeni bir yedek oluşturduğunuzdan, işiniz bittiğinde geri dönebilirsiniz . Gidin Ayarlar > Genel > Reset > Tümünü Sil İçerik ve Ayarlar. Son olarak, cihazı yeniden başlatın.

Ardından, Uygulamalar ve Veriler > iCloud yedekten geri yükle > iCloud hesabınıza giriş yapın. Söz konusu yedeklemeyi seçin ve geri yüklemenin tamamlanmasını bekleyin. Tüm bu fotoğrafları yedekleme çıkarıcı yazılımına kopyalayın veya harici bir sabit sürücüye veya atlama sürücüsüne kaydedin. Son olarak, iPhone’unuzu ve içeriğini bu işlemi başlattığınız şekilde geri döndürmek için en son yedekleme sürümünü geri yükleyin.

Bir dahaki sefere, fotoğraflarınızı Google Fotoğraflar ve Amazon Fotoğrafları gibi en az iki farklı bulut hizmetine yedeklediğinizden emin olursanız bu sorun olmaz. Ayrıca periyodik olarak tüm cihazın içeriğini yedeklemek ve bir kopyasını kaydetmek gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar