İphone’unuza indirmeniz gereken en iyi 5 fotoğraf düzenleme uygulaması

İphone'unuza indirmeniz gereken en iyi 5 fotoğraf düzenleme uygulaması

İPhone, özellikle kamera söz konusu olduğunda, yıllar içinde çok gelişti. Ama bizler için yine yetmiyor fotoğraflara renkler efektler katmak istiyoruz. Fotoğrafın orasını burasını kırpmak istiyoruz. O yüzden elimden geldiği kadar sizlere güzel alternatifler sunmaya çalışacağım.

İphone'unuza indirmeniz gereken en iyi 5 fotoğraf düzenleme uygulaması
Vsco Fotoğraf uygulaması
Vsco

VSCO’nun ücretsiz sürümünü seçerseniz, RAW görüntülerini düzenlemek için gerekli olan kontrast, doygunluk, doku, kırpma ve eğrilik gibi temel araçlara erişebilirsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz 10 farklı VSCO ön ayarı (filtre) vardır. Yılda 20 $ ödemek istiyorsanız, split tone ve HSL gibi daha gelişmiş fotoğraf düzenleyici araçlarının kilidini açacaksınız. Ayrıca, uygulama düzenleme videolarını kullanabilir, kısa GIF’ler oluşturabilir ve video kolajları oluşturmak üzere içeriği bir araya getirmek için Montaj özelliğini kullanabilirsiniz .

İphone'unuza indirmeniz gereken en iyi 5 fotoğraf düzenleme uygulaması
Snapseed uygulaması
Snapseed

Snapseed ile farklı filtrelere ek olarak tonlarca fotoğraf düzenleme ve ayarlama aracına da erişebilirsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz 30’dan fazla düzenleme aracı ile lens bulanıklığı (Bokeh için) kullanabilir, pozlamayı ayarlayabilir, gölgeleri artırabilir, beyaz dengesini ayarlayabilir ve daha pek çok şey yapabilirsiniz. Snapseed uygulaması tüm fotoğrafçılık ihtiyaçlarınız için süper basit ve gezinmesi kolay. Yeni başlayanlar için önerilebilir.

İphone'unuza indirmeniz gereken en iyi 5 fotoğraf düzenleme uygulaması
Adobe Photoshop Express Uygulaması
Adobe Photoshop Express

Baştan söyleyeyim sonra bana kızmayın bu program 10 dolarınızı almayı planlıyor.

Photoshop uygulamasını kullanarak kırmızı göz veya paraziti giderebilir, kontrastı ayarlayabilir veya görüntüleri kırpıp düzleştirebilirsiniz.  Fotoğrafları geliştirmek için renk sıcaklığını ve canlılığını ayarlayabilir veya filtreler ekleyebilirsiniz. Çok sayıda anlık fotoğrafınız varsa, kullanışlı bir fotoğraf kolajı özelliği de vardır. Bilgisayarda yapılabilen bir çok şeyi telefondan yapabilirsiniz kısacası.

İphone'unuza indirmeniz gereken en iyi 5 fotoğraf düzenleme uygulaması
Afterlight Uygulaması
Afterlight

Afterlight diğer fotoğraf editörü uygulamalarına benzer araçlar sunarken, filtreleri daha eski bir his veriyor. Yani, fotoğraflarınıza o karanlık, aşınmış havayı vermeye çalışıyorsanız, Afterlight indirmek istediğiniz uygulamadır. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda ön ayar var. Uygulamayı indirmek ve kullanmak ücretsizdir, ancak tüm özelliklere erişmek istiyorsanız, aylık abonelik için 2,99 $ veya uygulama mağazasında yıllık 17,99 $ ödemeyi seçebilirsiniz.

İphone'unuza indirmeniz gereken en iyi 5 fotoğraf düzenleme uygulaması
Darkroom Uygulama
Darkroom

Snapseed gibi Darkroom da iPhone fotoğrafçılığı için gelişmiş özelliklerle dolu bir kütüphaneyle birlikte gelir. Bu özellikle iOS için optimize edilmiştir, böylece Siri Kısayollarını kullanarak uygulamaya erişmek, Canlı Fotoğrafları düzenlemek ve Fotoğraf kitaplığınızı senkronize etmek gibi şeyler yapabilirsiniz. Ayrıca, özellikle 120 megapiksele kadar RAW ve büyük görüntü dosyalarını destekler, bu da hem iPhone’unuzda hem de DSLR’nizde çektiğiniz fotoğrafları düzenlemek için kullanabileceğiniz anlamına gelir. Toplu işlemle aynı anda birden fazla görüntüyü düzenlemenizi sağlar. Resim düzenlerken kararsız hissediyorsanız, Darkroom fotoğrafta gösterilen renklere göre sizin için seçimler yapabilir. Temel fotoğraf düzenleyici araçları ücretsiz olmakla birlikte, premium araçlara erişmek aylık 3.99 $ veya yıllık 19.99 $ ‘a mal olacak. İsterseniz, 49,99 ABD doları tutarında bir kerelik ücret ödeyebilirsiniz.

Eğer grafiker değilseniz sadece kişisel fotoğraflara efektler verecekseniz ücretsiz sürümlerin işinizi göreceğini düşünüyorum. Umarım yararlı olabilmişizdir sevgiler 🙂