Mevcut çeyrekte Apple iPhone için satışların keskin bir şekilde düşmesi bekleniyor

Mevcut çeyrekte Apple iPhone için satışların keskin bir şekilde düşmesi bekleniyor

Menkul kıymetler şirketi Goldman Sachs, Apple iPhone satışlarının bu yılın ikinci çeyreğindeki takvim döneminde yıllık% 36’ya kadar düşmesini bekliyor. Bu dönem, Nisan ayında başlayan ve Haziran ayında biten üç ayı içerir. Goldman Sachs analistleri, yılın dördüncü çeyreğine göre satışların geçen yılın dördüncü çeyreğine göre% 2 daha düşük bir düşüşe yol açtığını gösteriyor. Ancak bu, üç ay boyunca gerçekleşen tatil alışveriş sezonunda ilk 5G iPhone’larını piyasaya sürmesi beklenen Apple için yıkıcı bir haber olarak düşünülebilir. Daha da kötüsü, Goldman analisti Rod Hall, mevcut zayıflığını sürdürmek için iPhone’un ortalama satış fiyatını görüyor.

Apple iPhone satışlarında COVID-19 salgını zorlu olacak

Bloomberg anketine katılan yedi analist , Apple’ın takvimin ikinci çeyreğinde 28 milyon iPhone birimi satmasını ön görüyor. Üç analistin fikir birliği, Apple’ın bu süre zarfında göndereceği telefon sayısında% 27’lik bir düşüş görüyor.

Küresel bir salgının ortasında, Apple ikinci nesil iPhone SE’yi tanıtıyor

Bildiğiniz üzere geçen hafta, Apple ikinci nesil iPhone SE‘yi tanıttı. Türkiye fiyatı 5299 TL olan telefon o kadar da ucuz görünmüyor bakalım neler olacak 🙂