Cuma, Şubat 26, 2021
Ana Sayfa Mobil Nordic Challenger, Bank Lunar B Serisine 20 milyon Euro ekledi

Nordic Challenger, Bank Lunar B Serisine 20 milyon Euro ekledi

Hayata kişisel finans yöneticisi uzmanı (PFM) olarak başlayan ancak geçen yıl tam bir bankacılık lisansı aldığı tarihten bu yana Nordic Challenger bankası Lunar, B Serisi turunu 20 milyon € ek finansmanla genişletti. Geçen yıl Ağustos ayında 26 milyon € açıklayan B Serisi toplamını 46 milyon € ‘ya getiriyor.

Lunar
Lunar

B Serisi uzantısı, Greyhound, Socii ve Augustinus’un katılımıyla Seed Capital tarafından yönetiliyor. Ayrıca, Unity Technologies’in kurucusu David Helgason’un tura katıldığı söylendi.

Yalnızca mobil banka, Monzo’nun 2015-2019 eski ürün başkanı Ole Mahrt’un şirketin yönetim kuruluna katıldığını duyuruyor. İcracı olmayan diğer yönetim kurulu koltukları Nykredit’in eski CEO’su Henning Kruse Pedersen, Nordnet Bank’ta eski CTO ve Zoopla CMO’su Gary Bramall, Seed Capital genel ortağı Lars Andersen.

Bir bankacılık lisansı alan Lunar, yeni bankasını Mart ayında başlattı ve sıfırdan inşa edildiğini söyledi. Abonelik tabanlı hizmet Lunar Premium hizmetinin yanı sıra hesaplar ücretsiz olarak sunulmaktadır. Önümüzdeki aylarda, meydan okuyan banka, İskandinav’daki yerleşik bankalara tam teşekküllü bir alternatif haline gelmek için, kredi tesisleri, krediler ve “sürdürülebilirlik odaklı hizmetler” de dahil olmak üzere diğer yeni finansal ürünleri piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı.

Lunar ayrıca, muhasebe yazılımı entegrasyonları, krediler ve daha fazlası dahil olmak üzere küçük işletme bankacılığı için “Lunar Business” hizmeti sunmaktadır.

Lunar’ın kurucusu ve CEO’su Ken Villum Klausen, “En son fonlama turumuzu genişletmekten ve Lunar’ın pan-Nordic oyununu desteklemekten mutluluk duyuyoruz” diyor. “Sadece İskandinavlara odaklanan ve savunma bankacılığı altyapısının derinlerine inmemizi sağlayan dikey bir stratejimiz var”.

Bu arada, Lunar İskandinav ülkelerinde 150.000’den fazla kullanıcı olduğunu iddia ediyor. Bankanın Aarhus, Kopenhag, Stockholm ve Oslo’da ofisleri var ve şu anda 120’den fazla çalışanı var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar