Pazartesi, Mart 1, 2021
Ana Sayfa Mobil Apple OnePlus 8: 60Hz vs 90Hz pil testi

OnePlus 8: 60Hz vs 90Hz pil testi

OnePlus 8
OnePlus 8

One Plus 8 pil ömrü ne kadar iyi ?

Yeni OnePlus 8’i kullandık ve pil testimiz tamamlandı. İyi haber, telefonun tüm pil testlerimizde çok iyi performans göstermesi ve en önemlisi, daha yüksek yenileme hızında 90Hz modunda kullanılması pil üzerinde büyük bir drenaj değil.
OnePlus 8 pil kapasitesi 4300 mAh, geçen yıldan OnePlus 7T’deki 3800 mAh pil hücresi üzerinde büyük bir gelişme.
Aşağıdaki OnePlus 8 için ayrıntılı pil ömrü sonuçlarına göz atalım.

Not: Eşitlik için tüm telefonlar aynı parlaklık seviyesinde test edilmiştir.

Genel kullanım testi: 60Hz vs 90Hz

Genel kullanım testi
Genel kullanım testi

İlk ve en ilginç olanı, tarama testimizle başlıyoruz. Sonuçların doğru olduğundan emin olmak için birkaç kez çalıştırdık ve ilginç bir şey ortaya koyuyor. 60Hz modunda iken, OnePlus 8 pil ömrü 12 saat 15 dakika duruyordu. Aynı testi 90Hz seçeneği etkinken yaptığımızda, pil skoru 11 saat 9 dakikaya düştü. Pil testi tam bir bilim değildir, bu yüzden birkaç dakikalık bir hata payı vardır, ancak yine de, telefonu 90Hz’de kullanırken pil ömrünün % 10’dan daha az azaldığını söyleyebiliriz.

Bunu daha yüksek bir yenileme hızı olan 120Hz kullanan Galaxy S20 serisi ile karşılaştırın. Pil ömrünü grafikteki popüler iPhone 11 serisinde de görebilirsiniz. Bu telefonlar sadece 60 Hertz’de çalışıyor ve daha yüksek yenileme hızı seçeneği yok.

YouTube Video Akışı testi

YouTube pil testi
YouTube pil testi

Daha sonra, YouTube videolarını oynatırken OnePlus 8 pil ömrünü test ediyoruz, bu da birçok insanın yaptığı bir şey. Bu, sadece web’e göz atmaktan farklı bir pile yük türüdür.
Bu testte nasıl bir performans sergiliyor? 

OnePlus 7T’ye göre bir gelişme var. OnePlus 8, OnePlus 7T’de aynı koşullar altında 8 saat ve 32 dakikaya kıyasla 9 saat 37 dakika sürekli YouTube video oynatımı yaptı.
Aslında, OnePlus 7T bu testte iPhone 11 Pro Max’i yeniyor , ancak Galaxy S20 Ultra’nın yaklaşık bir saat gerisinde kalıyor.

3D Oyun testi

3D oyun testi
3D oyun testi

Son olarak, telefonu 3D Oyun için kullanırken pil ömrünü test ediyoruz. En zorlu oyunlardan bazılarını kullanıyoruz: Asfalt, Call of Duty, Minecraft ve benzeri, ancak bunları maksimum yoğunlukta oynamıyoruz.
OnePlus 8 pili oyun oynamak için nasıl bir performans sergiliyor?

Aslında oldukça şaşırtıcı! Telefon, şimdiye kadar test ettiğimiz 2020 amiral gemisinin en yüksek puanını 10 saat 16 dakika ile değerlendirdi. Bu testte iPhone 11 Pro Max’i ve Samsung Galaxy S20 Ultra’yı da geçiyor. İyi gösteri!

Son sözlerimiz

OnePlus 8
OnePlus 8

120Hz ekranı ve daha iyi kamerasıyla OnePlus 8 Pro’ya sahip olsanız da OnePlus 8, değer ve özellikler arasında en iyi dengeyi sağlayan telefon. Bu çok hızlı bir telefon ve şimdi pil ömrünün de çok sağlam olduğunu biliyoruz.
Bu arada, aşağıdaki yorumlarda OnePlus 8 ile deneyiminizi ve pil ömrünü bize bildirmekten çekinmeyin.

  • Ekran 6,5 inç
    2400 x 1080 piksel
  • Kamera 48 MP (Üçlü kamera)
    16 MP ön kamera
  • Donanım Qualcomm Snapdragon 865, 8GB RAM
  • Depolama 128 GB, genişletilemez
  • Batarya 4300 mAh
  • İşletim Sistemi Android 10

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar