Pazar, Ocak 17, 2021
Ana Sayfa Mobil Apple Perakendeciler, akıllı telefon pazarında Apple iPhone 11 fiyatlarını düşürdü

Perakendeciler, akıllı telefon pazarında Apple iPhone 11 fiyatlarını düşürdü

iPhone 11 düşük fiyatı sayesinde 2019 iPhone modellerinin en popüleridir. 699 dolar’lık bir başlangıç ​​fiyatıyla, “Pro” modellerinde görülen pil ömründeki bazı iyileştirmelerden vazgeçiyorsunuz. Yine de Apple, iPhpne 11’deki 3046mAh pilin, eşdeğeri iPhone XR ile karşılaştırıldığında bir saate kadar ek pil ömrü sağlayacağını söylüyor. 

2019 modelleri piyasaya çıkana kadar iPhone XR’nin 2942mAh bataryası, bir iPhone’da şimdiye kadar deneyimlenen en iyi batarya ömrünü verdi. Bu onur şimdi iPhone 11 Pro Max’a ait. İPhone 11 ayrıca arkasında 12MP ana kamera ve 12MP Ultra Geniş açı bir kamera taşıyor.

Birkaç Çinli telefon firmaları Çin’de iyileşiyor; Canalys, Apple’ın aralarında olmadığını söylüyor

Çok para kazanmak için biraz vazgeçtiğiniz felsefesi iPhone XR’de test edildi. Bu modeli satın alanlar iPhone XS veya iPhone XS Max’ı satın almadan bazı paralar biriktirdiler. Ancak geçen gün söylediğimiz gibi, bazı tüketiciler Apple’ı düşük kaliteli model için 2 X 2 MIMO anten sistemi kullandığını açıkça belirtmediği için mahkemeye götürüyor.

Apple iPhone 11
Apple iPhone 11

Bu nedenle, iPhone XR kullanıcıları, zayıf bağlantıdan muzdarip olduklarını ve 4 X 4 MIMO kurulumu ile donatılmış daha pahalı modellere kıyasla daha düşük 4G LTE hızlarına sahip olduklarını söylüyor. Aynı farklar iPhone 11 (2 X 2 MIMO) ile iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max (4 X 4 MIMO) arasında da bulunuyor.

Çin dünyanın en büyük akıllı telefon pazarı ve bugün Reuters’in raporları ülkedeki birkaç çevrimiçi perakendecinin iPhone 11’in fiyatını düşürdüğünü söyledi.

Bölgedeki bazı perakendeciler de iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max’in fiyatını düşürdü. Üreticinin en erken düşüşe kadar 5G modelleri mevcut olmayacağından (bazı analistler 2021’in başına kadar geri çekilen bir lansman görüyor).

Apple, Huawei dahil yerli telefon üreticileri zaten 5G sattığından Çin’de iPhone satışlarının düştüğünü görebiliyordu ülkenin cep telefonları. Koronavirüs salgınının tüketiciler üzerindeki finansal etkisinin bir sonucu olarak zayıf talepte bulunun. Ve talepte keskin bir düşüş gibi tadı olan bir güveç var. 

Apple iPhone 11

Ve bu karmaşa dünya çapında sunulacak. ABD’deki işsizlik oranının şu anda% 10 ve yükselmekte olduğunu düşünün.
Çin’de buna karşı koymak için, çevrimiçi perakendeci Suning 64GB iPhone 11’in fiyatını düşürdü; indirim, Çin’in web sitesindeki Apple’ın resmi fiyatına kıyasla 500 yuan (71 USD) veya% 9’dur. 

Fiyat kırılmasıyla, 64GB iPhone 11 Suning’den 4999 yuan (707.54 USD) karşılığında satın alınabilir. Aynı çevrimiçi perakendeci, 64GB iPhone 11 Pro Max’in fiyatını 1600 yuan (227.40 USD) düşürdü. Telefon,% 17.6 fiyat indirimi ile 7499 (1.061.38 USD) karşılığında satın alınabilir.

Şubat ayında Apple, Çin’de sahip olduğu 42 Apple Store’u kapattığında, hükümet verileri şirketin o ay ülkede 500.000’den az iPhone gönderdiğini ortaya koydu. O zamandan beri Apple, Çin’deki tüm tuğla ve harç yerlerini yeniden açtı ve Foxconn ve Wistron gibi montaj ortakları montaj hatlarını artırmaya başladı. 

Küresel akıllı telefon pazarını takip eden araştırma şirketi Canalys için çalışan Mo Jia, Çin’deki bazı akıllı telefon markalarının salgının yavaşlamasından bu yana cep telefonu satışlarında bir iyileşme görmesine rağmen,

Apple bunların arasında olmadığını söylüyor.
Koronavirüsün Apple’ın işletmelerini 30 Nisan’da mali ikinci çeyrek gelir rakamlarını rapor etmesinin beklendiği zaman nasıl etkilediği hakkında daha fazla bilgi edinmeliyiz. Bu, Ocak ayından Mart ayına kadar olan üç ayı kapsayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar