Cumartesi, Ocak 23, 2021
Ana Sayfa Mobil Huawei Qualcomm, parmak izi sensörü için, BOE ile ortak oldu

Qualcomm, parmak izi sensörü için, BOE ile ortak oldu

Hepimiz akıllı telefonlarda daha büyük ekranların ve daha iyi güvenliğin tadını çıkarmayı seviyoruz. Bazı akıllı telefon satıcıları, zaten yeni Samsung Galaxy S20 telefonlar gibi ekran içi parmak izi tarayıcıları teslim ettiler . Artık Cnet, Qualcomm’un esnek ekranlar için dünyanın ikinci büyük OLED ekran üreticisi BOE ile ortaklık kurması nedeniyle daha fazla telefonun ekran parmak izi tarayıcıları alacağını bildirdi.

Çin merkezli şirket, Motorola Razr gibi katlanabilir ekran panelleri ve Oppo, Nubia ve diğer çeşitli telefon satıcılarının modellerinden sorumludur . Huawei Mate’in ayrıca BOE tarafından üretilen bir ekranı var.

Qualcomm  parmak izi
Qualcomm parmak izi

Qualcomm, şimdilik sadece Samsung telefonlarının kullandığı bir 3D parmak izi tarayıcı teknolojisi sunuyor. BOE ile ortaklık kurarak Qualcomm daha büyük bir müşteri tabanına kavuşur. Ayrıca, cep telefonu şirketleri kolayca gelecek akıllı telefonlarda teknoloji kullanacak.

Ortaklık sadece akıllı telefonlarla sınırlı kalmayıp aynı zamanda VR / AR ve akıllı ev aletlerini de kapsamaktadır. Qualcomm’un ekran içi parmak izi teknolojisini kullanan daha fazla cihazın 2020’nin ikinci yarısında duyurulduğu söyleniyor.

Qualcomm’un sensörü, eşleştirmek için ses dalgalarını kullandığından temel olarak parmak izinizin fotoğrafını çekmek için optik sensörleri kullanan diğer parmak izi teknolojisinden farklı. parmak sırtlar. Şirket, parmak izi tarayıcıyı bu tür uygulamalardan daha hızlı ve daha güvenli bir teknoloji olarak ilan etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar