Çarşamba, Nisan 21, 2021
Ana Sayfa Mobil Samsung 250MP Görüntü Algılayıcı Yapıyor Ancak Birincil Hedef 600MP Sensörler

Samsung 250MP Görüntü Algılayıcı Yapıyor Ancak Birincil Hedef 600MP Sensörler

Samsung, üst düzey akıllı telefonlar ve bir dizi tüketici elektronik cihazının yanı sıra, bileşen endüstrisinde de büyük bir isim. Koreli teknoloji devi uzun süredir mobil kamera teknolojisi üzerinde çalışıyor . Son raporlar, şirketin gelecekteki amiral gemileri için 250MP görüntü sensörü üzerinde çalıştığını gösteriyor.

İlk kez Xiaomi Mi Note 10 ile gelen 108MP kamera sensörünü teslim ettikten sonra Samsung, en yeni Galaxy S20 Ultra’ya dahil ederek trendi takip etmekte hızlı oldu. Şimdilik, şirketin en azından şimdilik 250MP görüntü sensörü yapmak için çalıştığı bildiriliyor. Ancak, şirketin ana hedefi 600MP görüntü sensörü yapmaktır .

Kaynaklara göre , Samsung söylenti 1 inç 150MP NONACELL görüntü sensörünün araştırma ve geliştirmesini tamamladı . Bu sensör, 2020’nin ikinci yarısının akıllı telefonlarıyla birlikte gelebilir. Şimdi, 150MP sensöründeki işi tamamladıktan sonra şirket , şirketin NONACELL teknolojisine sahip 1 inç 250MP kamera sensörü vererek piksel yarışmasını zorlamak istiyor .

Şimdi, 250MP görüntü sensörü bir akıllı telefon için çok sayıda piksel demekdir.Ancak 600MP kamera sensörü yapmak elektronik devi için gerçek bir meydan okuma olacaktır.Bir 600MP sensörün mobil kamera teknolojisinde devrim yaratacağından şüphe olmasa da, akıllı telefonların bu boydaki bir kameranın gücünü nasıl ele aldığını görmek büyüleyici olacaktır . Bununla birlikte, insan gözü için layık bir rakip olduğunu kanıtlayacak!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar