Cuma, Şubat 26, 2021
Ana Sayfa Mobil Samsung DayDream VR desteğini kaybetti!

Samsung DayDream VR desteğini kaybetti!

Google Daydream, şirketin Android’de çalışan ve kullanıcının telefonunu deneyimlemek için bir kulaklığın içine yerleştirmesini gerektiren durdurulan sanal gerçeklik (VR) platformudur. Başlangıçta 2016’nın sonlarında piyasaya sürüldü, HBO ve Hulu’nun Daydream uygulamaları için desteği bırakması sonrasında geçen yıl Ekim ayında durduruldu.

Ne olursa olsun, Daydream çoğu Android 10 telefonda iyi çalışmaya devam ediyor ve bazı kullanıcılar hala kullanmaktan zevk alıyor. Ancak Samsung kullanıcılarının çevrimiçi raporlarına göre, Android 10’a güncellendikten sonra haber vermeden Daydream desteği telefonlarından kaldırıldı. Samsung Galaxy S9 idi.

Örneğin, Daydream’i kullanmaya çalışan Not 9 ve S9 + kullanıcıları artık telefonlarının uyumsuz olduğunu iddia eden bir ileti görüyor ve “Daydream’e hazır bir telefon gerekli.” “Aynen böyle, herhangi bir bildirim veya uyarı olmadan, benim S9 + ‘da Daydream artık işler,” bir Samsung Topluluk üyesi diyor. 

Gear VR
Gear VR

Bu telefonlarda önceki Android sürümlerinde bulunan ve telefonları VR için hazır olarak ayarlayan bir bayrak, Samsung tarafından Android 10 sürümünde tanımlanmadı. Buna karşılık, Piksel Android 10 telefonları hala eskisi gibi hafif uyku çalıştırabilir, Reddit kullanıcıları bildirmektedir.

Google Daydream teknik olarak sonlandırıldığından, Samsung’un eski bir ürün için desteği bırakıp bırakmadığı veya yukarıda belirtilen bayrağı görüp görmediği ve bir güncellemede düzeltip düzeltmeyeceği henüz doğrulanmadı.

Samsung, Google’ın Daydream’i görünmeden önce bile mobil VR sahnesine girdi, şirketin telefonunuzu yerleştirmek için kendi kulaklığı olan Gear VR ile. Güney Koreli devin muhteşem OLED piksel yoğun ekranlarından tam olarak faydalandı. gözlerinden inç uzakta olduğunda. Gear VR henüz resmi olarak sonlandırılmadı, ancak ortağı Oculus’un uygulamalarını platformdan kaldırdığını veya durdurduğunu düşünürsek, ömrünün sonuna ulaşmış olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar