Samsung Galaxy Note 20+ 5G tasarım ve özellikleri

Samsung Galaxy Note 20+ 5G

Samsung Galaxy Note 20 ve Note 20+, yılın en çok beklenen akıllı telefonlarından. Şu anda Ağustos ayı başına kadar resmi bir açıklama beklenmiyor.

Minimum eğrilikli ve çok ince çerçeveli dev ekran

Önündeki Galaxy Note 10 ve Galaxy S20 gibi, Samsung Galaxy Note 20+, son derece ince çerçevelerle ve selfie kamerası için ortalanmış bir delikle birleştirilmiş Infinity-O ekrana sahip olacak. Hemmerstoffer, panelin şimdi her zamankinden daha büyük olduğunu ve bunun akıllı telefonun yüksekliğini etkilediğini söylüyor.

Samsung Galaxy Note 20+, bugün verilen bilgilere göre 165 x 77,2 x 7,6 mm boyutlarındadır. Bu, Galaxy Note 10+’tan (162.3 x 77.2 x 7.9 mm) biraz daha uzun, ancak Galaxy S20 Ultra’dan (166.9 x 76 x 8.8 mm) daha kompakt bir halde.

Son on yılda kavisli ekran trendine başlamasına rağmen, Samsung son aylarda buna bir son vermek için adımlar attı. Galaxy Note 20+, bu çabalara şüphesiz S Pen hayranları tarafından övgü ile karşılanacak olan “düz ekran” ile devam ediyor.

Samsung Galaxy Note 20+ 5G
Samsung Galaxy Note 20+ 5G

Ön tasarımda, çerçevenin üst kenarı boyunca gömülü bir kulak içi hoparlördür. Bununla ilgili olarak, çerçevenin paslanmaz çelikten oyulmuş olduğuna inanılıyor ve sağ tarafta bir ses rocker ve güç anahtarı barındırıyor.

Gümüş halkalarla güncellenmiş kamera tasarımı, tek renk

Premium amiral gemisinin ters çevrilmesi, üst köşede birkaç sensör içeren devasa bir kamera sistemini ortaya çıkarır. Galaxy S20 Ultra’daki tartışmalı uygulamadan daha estetik olarak daha hoş hale getirmek için Samsung, üç ana kameranın çevresine dairesel periscope, modüle biraz hayat katarken daha fazla karışmasına yardımcı olan dairesel halkalar ekledi. 

Hemmerstoffer, kamera özellikleriyle ilgili hiçbir bilgi sağlamadı, ancak söylentiye göre akıllı telefonun ultra geniş açılı bir snapper ve yukarıda belirtilen periskop atıcısının yanında 108 megapiksel ana kamera kullanması bekleniyor. Bununla birlikte, tartışmalı 100x Uzay Zoom özelliği için destek beklemeyin. 
Tüm bu kameraların yanında bir LED flaş, bir 3D Uçuş Süresi sensörü, bir lazer otomatik odaklama sistemi ve video çekmek için küçük bir mikrofon bulunur. Galaxy S20 Ultra üzerinde uygulanan iki tonlu tasarım kaldırıldı.

Samsung Galaxy Note 20+ 5G
Samsung Galaxy Note 20+ 5G

Şu anda sol tarafta bulunan popüler S Pen kalemi, USB-C bağlantı noktası ve alttaki hoparlörünün yanında bir dönüş yapıyor. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, 3,5 mm kulaklık girişi yok.

Samsung Galaxy Note 20+ özellikleri

Samsung Galaxy Note 20+’yi güçlendirilmesi, ABD’de Qualcomm Snapdragon 865, Avrupa ve diğer uluslararası pazarlarda yaklaşan Exynos 992 ile görünüyor. Snapdragon 865, zaten Galaxy S20 Ultra içinde kullanılıyor ve daha gelişmiş 6 nm üretim süreci sayesinde mevcut Exynos 990’dan biraz daha hızlı olmalı.

Bu yonga setleri standart olarak 12GB RAM ve 128GB dahili depolama ile birleştirilir. Ancak microSD kart desteği ve daha fazla depolama alanına sahip daha pahalı varyantlar beklenmelidir. 
Diğer birçok üst düzey akıllı telefon gibi, Galaxy Note 20+ da standart olarak 120Hz yenileme hızını ve 5G ağlarını desteklemektedir. Bu daha hızlı performans, Android 10 ve One UI 2.1 ile birlikte geliyor.

Artan pil tüketimini idare etmek için Samsung’un, muhtemelen 45W hızlı şarj desteği ile uyumlu olacak 4.500 mAh pil planladığı bildiriliyor.

Samsung Galaxy Note 20+ 5G
Samsung Galaxy Note 20+ 5G